Kapitán Rolinek se k olympijskému dramatu s Lotyšskem nevrací

České hokejisty dnes na mistrovství světa v Německu čeká klíčový duel. Aby mohli myslet na postup do čtvrtfinále, musí porazit Lotyšsko. Úkol je to zdánlivě snadný, ale také soupeř ještě živí naděje na vyřazovací boje, a tak odevzdaný rozhodně nebude.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Rolinek | Foto: ČRo

Lotyšsko navíc Čechy dokázalo výrazně potrápit také v osmifinále olympijského turnaje ve Vancouveru, kde Růžičkův tým vyhrál 3:2 až v prodloužení. Kapitán Tomáš Rolinek ale věří, že jeho tým nervozita svazovat nebude. Rozhovor připravil Pavel Petr.

České reprezentanty čeká utkání s Lotyšskem. Asi ho, stejně jako všichni fanoušci, vnímáte jako důležité a rozhodující …

„Bude to hodně důležité. Poslední zápas se Švýcarskem jsme nezvládli první třetinu a tím jsme ho prohráli. Všichni se soustředíme na to, abychom to dnes zvládli a zajistili si postup."

Co se dělo v kabině po utkání se Švýcarskem a po následujícím tréninku, měli jste mezi sebou nějaké pohovory?

Přehrát

00:00 / 00:00

Kapitán Rolinek se k olympijskému dramatu s Lotyšskem nevrací

„Všichni kluci věděli, že ten zápas byl špatný, tak jsme to rozebírali hned po něm, něco jsme si vytýkali. Včera jsme měli volno a dobrovolný trénink a pak večer poradu, kde nám trenéři vytýkali chyby, které jsme udělali, a pouštěli nám i tu první třetinu, protože ta byla opravdu hodně špatná a rozhodla zápas."

Na druhou stranu to byl asi jiný zápas než ten první prohraný s Norskem, protože Švýcarsko je přeci jen daleko kvalitnější soupeř …

„To je pravda, na turnaji ještě neprohráli. Dá se říct, že spolu už hrají několik roků a mají kvalitní tým. Hodně bruslí, mají kvalitního kanadského trenéra, takže to je úplně jiná prohra. Ale myslím si, že dvě třetiny jsme byli lepší a na ten bod jsme sahali."

Dnes večer je aktuální souboj s Lotyšskem. Co se Vám vybaví ještě třeba ze souboje z olympiády?

„S Tomášem Vokounem jsme se o tom zápase bavili, tam nás málem čekala klinická smrt, protože jsme v osmifinále šli do prodloužení. Ale z toho zápasu na olympiádě jsme tady jen tři kluci, takže na to určitě myslet nebudeme a budeme je chtít porazit."

Měli jste tady na mistrovství světa možnost tým Lotyšska vidět?

„Včera jsme koukali v televizi na jejich zápas s Nory. Mají tady polovinu kluků z Rigy, takže jsou na sebe zvyklí. Ale to není žádná překážka, abychom je porazili. Pokud budeme bojovní a budeme hrát zodpovědně od obrany, tak vyhrajeme."

Vrátím se ještě ke kabině českého týmu. Jaká je atmosféra s ohledem na to, že víte, že musíte vyhrát?

„Já doufám, že nás to svazovat nebude, že každý ví, o co jde. Je to důležitý zápas, který musíme zvládnout a postoupit dál. Doufám, že od první minuty budeme hrát svojí aktivní hru, dobře bruslit a hrát zodpovědně, abychom neudělali chyby. Nervozita nás svazovat nebude."

Zápas začíná ve 20:15. O prvních dvou třetinách Vás Radiožurnál bude informovat ve zpravodajských vstupech, třetí část odvysíláme v přímé reportáži.

Pavel Petr, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme