Kapitán sledge hokejové reprezentace Šafránek se po operaci vrací na led

Zdeněk Šafránek, kapitán sledge hokejové reprezentace, si v uplynulém roce příliš radosti neužil. Snad pouze dvě - čekání na příchod potomka a účast na paralympiádě v Soči. Krátce po ní ho ale začaly pronásledovat zdravotní problémy, musel dokonce na operaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapitán sledge hokejové reprezentace Zdeněk Šafránek | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

„Obnovily se mi problémy se sedací částí. V listopadu jsem byl operován a všechno se nádherně zahojilo, takže jsem od ledna s klukama trénovat,“ vysvětluje Zdeněk Šafránek.

Na operaci si ovšem musel několik měsíců počkat. „Někdy od května jsem čekal na termín. Dostal jsem ho až na konci listopadu. Kdyby bylo místo třeba v Motole, šlo by to dřív a mohl jsem třeba absolvovat celou sezonu, ale bylo hodně lidí přede mnou. Ale dočkal jsem se a všechno je v pořádku.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Se Zdeňkem Šafránkem mluvil o jeho návratu po operaci reportér ČRo Pavel Petr

Ke sledge hokeji se přitom dostal po úraze v roce 2003. Opravoval kamion pro přepravu osobních automobilů. Špatně zajištěná horní plošina se sesunula do míst, kde stál. Kvůli rozdrcenému obratli a přerušené míše je od té doby na vozíku, ale snaží se pravidelně sportovat.

Energii mu dává v dostatečné míře rodina. „To nejdůležitější, co se podařilo, je, že se mi narodilo dítě. A teď se připravuje s klukama na mistrovství světa,“ pochlubil se s přírůstkem Zdeněk Šafránek.

Narození potomka si tak mohla opora zlínského extraligového celku vychutnat už doma. „Všechno bylo hektické. V listopadu mě operovali, měsíc jsem ležel v nemocnici, pustili mě 2 dny před Vánoci a 15. ledna se mi narodilo dítě. Naštěstí tam byl nějaký čas na odpočinek, kdy jsem musel ležet.“

Musí dohnat dlouhou pauzu

Konfrontace s časem účastníka paralympiády ve Vancouveru a Soči čeká až do dubna. Musí dohánět půlroční tréninkové manko, kdy se na zápasy a tréninky sledge hokejistů mohl pouze koukat.

„Sledge je jako kole, to se nezapomíná, jde akorát o fyzičku. Kluci celou dobu, co jsem nebyl, trénovali. Já se snažil trošku cvičit, i když jsem byl nemocný. Jak jsem se teď vrátil, tak je vidět, že fyzicky trošku strádám. Ale myslím, že to nebude tak dlouho trvat a kluky doženu,“ věří si.

Český reprezentační výběr přitom čeká v dubnu světový šampionát v Buffalu. Muž s kapitánským céčkem na hrudi by v zámoří nerad chyběl. Těžko se dá ovšem odhadnout, kdy se znovu dostane do odpovídající formy.

Zdeněk Šafránek se po operaci znovu vrací na led | Foto: Pavel Petr

„U mě je to vždycky tak, že to moc dlouho netrvá. Mám v sobě dril, který mě žene dopředu. Makám na sobě, abych se co nejdřív dostal mezi kluky,“ věří si kapitán týmu.

Mistrovství světa je skutečně velkou výzvou. I s ohledem na změny, které český sledge hokej po skončení uplynulé sezóny provázejí. „Je to velká motivace. Je nové vedení, noví sponzoři, takže se chceme ukázat a ne se držet na páté příčce.“

„Jednou jsme už byli čtvrtí na MS a chceme se dotáhnout minimálně do semifinále. Jsou tu nějací nováčci, snažíme se jim ukázat týmového ducha a myslím, že to jde dobře. Tým je svázaný, jsme kolektiv a držíme při sobě,“ uzavírá Zdeněk Šafránek.

Pavel Petr, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme