Karjala Cup: Češi nezvládli závěr a prohráli se Švédskem

Trenérovi Aloisi Hadamczikovi obnovená premiéra na lavičce české hokejové reprezentace nevyšla. Národní tým sice v úvodním duelu Karjala Cupu vedl nad Švédskem až do druhé poloviny třetí třetiny, nakonec ale odešel poražen 3:4. Ve druhém utkání turnaje Finsko podlehlo Rusku 0:1.

Český hokejista Petr Gřegořek (vlevo) a Švéd Robert Nilsson

Český hokejista Petr Gřegořek (vlevo) a Švéd Robert Nilsson | Zdroj: ČTK

Úvodní aktivitu zužitkoval v v českobudějovické hale v 11. minutě zblízka Hubáček. Odpověď z hole Sjögrena znamenala sice vyrovnání, ovšem ještě do první sirény vrátil vedení na českou stranu po samostatné akci Klepiš.

Druhá část hry příliš vzruchu nepřinesla, už po 42 vteřinách té třetí ale zvýšil náskok svěřenců Aloise Hadamczika kapitán Červenka. Jenže Švédi nesložili zbraně. Nejprve snížil na rozdíl jediné branky Nilsson a v 55. minutě Ekholm s Nordgrenem skóre dokonale otočili.

Další zápasy sehrají mužstva už v Helsinkách. Češi nastoupí v sobotu nastoupí proti Finsku, které prohrálo v úvodním duelu s Ruskem 0:1, a v neděli se utkají s Ruskem.

Karjala Cup, úvodní turnaj hokejové Euro Hockey Tour:

Česká republika - Švédsko 3:4 (2:1, 0:0, 1:3 )

Branky a nahrávky: 11. Hubáček (Kašpar, Novotný), 19. Klepiš, 41. Červenka (Klepiš) - 14. Sjögren (Thörnberg), 48. Nilsson (Petrasek), 55. Ekholm (Magnus Johansson), 55. Nordgren (Lindström). Rozhodčí: Olenin, Ravodin (oba Rus.) - Bláha, Pešek. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 6421 (vyprodáno).

Česká republika: Štěpánek - Gřegořek, Škoula, F. Novák, Krajíček, Němec, Čáslava, Mojžíš - Klepiš, Marek, Červenka - Kašpar, Novotný, Hubáček - Kvapil, Vašíček, M. Růžička - Gulaš, Kreps, I. Rachůnek. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.
Švédsko: Liv - Magnus Johansson, Ekholm, Rundblad, Erixon, Petrasek, Junland, Fernholm - Jämtin, Sjögren, Thörnberg - Nordgren, Warg, Lindström - Melin, Persson, Axelsson (15. Krüger) - Nilsson, Olausson, Silfverberg. Trenéři: Pär Marts a Peter Sundström.

Finsko - Rusko 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka a nahrávka: 58. Svitov (Morozov). Rozhodčí: Claesson, Sjöberg (oba Švéd.) - Saha, Terho (oba Fin.). Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 12.385.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít