Karlovy Vary jsou poslední i po extraligové dohrávce. O body přišly v Hradci

Ani ve druhém zápase pod vedením nového trenéra Petera Oremuse se hokejisté Karlových Varů neradovali ze zisku bodů. V dohrávce 12. extraligového kola prohráli v Hradci Králové 1:3.

Hradecký útočník Lukáš Vantuch poslal k ledu karlovarského obránce Tomáše Haranta | Zdroj: ČTK

Karlovy Vary se v neděli propadly o skóre na poslední příčku extraligové tabulky. Hned zkraje zápasu si ale mohly vytvořit slušný náskok, který by jim pomohl z nelichotivého místa v pořadí soutěže. Šance měly tři, jenže poradit si s nimi Vachovec, Rachůnek a ani Kverka nedokázali.

Domácí se po poněkud zdrženlivějším začátku postupně rozehráli a svoji mírnou převahu stvrdili gólem ve 14. minutě. A brankář hostů Závorka z toho čisté svědomí mít nebude. Mezi jeho betony se totiž dostal puk, který od modré vystřelil Dietz a který neváhal dorazit do prázdné dojíždějící Kudrna.

Krátce před druhou přestávkou se nikterak výrazným hostům podařilo srovnat. Koblasa vyhrál rychlostní souboj s Kudrnou, zachytil Vachovcovu nahrávku ze středního pásma a přesně zamířil k tyči Kacetlovy branky.

Ani Mountfield zrovna nezvedal domácí fandy ze sedaček. I přesto se po necelé minutě v hale jásalo. Vedení zajistil červenobílým Dej, když zblízka zakončil akci, na jejímž začátku vyslal Bednář křižný pas na Kukumberga a ten ještě prodloužil přihrávkou před brankoviště, kde číhal slovenský útočník.

Třetí třetina byla vyrovnaná, výjimkou byl samostatný únik hradeckého Červeného. Uklidňující trefa ale nepřišla, a to ani při 94 sekund trvající přesilovce pěti proti třem. Pět minut před koncem už ovšem ano. Červený si při rychlém protiútoku vyměnil puk s Courchainem a skóroval do prázdné branky.

Dohrávka 12. kola hokejové extraligy:

Mountfield Hradec Králové - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky:
14. J. Kudrna (Dietz, Šimánek), 40. Dej (Kukumberg, Bednář), 55. Červený (Courchaine) - 39. Koblasa (Vachovec). Rozhodčí: Hribik, Hrubý - Hynek, Kis. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 4326.
Hradec Králové: Kacetl - Pláněk, Vydarený, K. Pilař, Čáp, Dietz, Jank, Hronek - J. Kudrna, T. Knotek, Šimánek - Bednář, Kukumberg, Dej - Červený, Ihnačák, Courchaine - Köhler, Vantuch, Kopta. Trenéři: Draisaitl a T. Martinec.
Karlovy Vary: Závorka - J. Tomeček, Bičánek, Dvořák, Sičák, Harant, Rodney - Koblasa, Zadražil, Vachovec - Duda, Haščák, T. Rachůnek - V. Tomeček, Bulík, I. Rachůnek - Gorčík, Kverka, T. Rohan. Trenéři: Oremus a Mlejnek.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít