Karlovy Vary poprvé v baráži vyhrály doma. České Budějovice se posunuly na druhé místo

Hokejisté Karlových Varů doma poprvé v baráži zvítězili. V 7. kole boje o extraligu si poradili 3:0 s první Jihlavou, která tak ztratila bodový náskok. Dvěma góly pomohl k výhře Ondřej Beránek. Na druhé místo o skóre za Jihlavu si polepšily České Budějovice, když zvítězili 3:2 nad Pardubicemi.

Hokejisté Karlových Varů porazili Jihlavu

Hokejisté Karlových Varů porazili Jihlavu | Zdroj: ČTK

Domácím se úvodní třetina podařila lépe a ve čtrnácté minutě se dostali do vedení. V úniku se objevil úplně volný Ondřej Beránek, který zpracoval dlouhou přihrávku od Tomáše Dujsíka, využil chyby jihlavské obrany a prostřelil gólmana Miroslava Svobodu nad vyrážečkou.

Navýšit mohl Václav Skuhravý, ale trefil pouze tyčku. V sedmnácté minutě zůstal po střetu ležet na ledě obránce Jihlavy Vlastimil Bilčík, který byl velmi otřesený, hřiště opustil na nosítkách a byl převezen do nemocnice.

Karlovy Vary zahrozily ve druhé třetině, kdy Sebastian Gorčík nastřelil tyč, ale Martin Kohout už gólmana překonal, když usměrnil prudkou přihrávku Davida Grígery. Jihlava se sice snažila snížit, ale její šance vychytal David Honzík. Ve druhé části ještě přidal svou druhou branku v utkání Ondřej beránek, když tečoval nahození Jakuba Fleka.

Brankář Energie vychytal nulu a pro Vary to bylo vůbec první čisté konto v sezoně.

Jihočeši se na ledě Pardubic dostali do vedení jako první, když Vlastimil Dostálek využil v sedmé minutě přesilovou hru. Dynamo srovnalo až patnáct sekund před koncem druhé části. Marek Trončinský vypálil v početní převaze a puk proletěl nad ramenem gólmana Petra Kváči po teči Tomáše Rolinka.

Motor ale v úvodu třetí dvacetiminutovky odskočil do dvoubrankového vedení během šestnácti sekund, kdy se prosadili Filip Vlček a Tomáš Vak. Dynamo pouze v patnácté minutě snížilo zásluhou Rastislava Špirka v přesilové hře, ale vyrovnat už se mu nepodařilo. Podruhé tak pardubičtí hráči v baráži doma s vítězem první ligy nebodovali.

7. kolo baráže o hokejovou extraligu:
HC Energie Karlovy Vary - HC Dukla Jihlava 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 14. O. Beránek (Dujsík, Skuhravý), 26. Kohout (Gríger, Dujsík), 35. O. Beránek (Flek). Rozhodčí: Hodek, Pavlovič - Frodl, Zavřel. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 2268.

HC Dynamo Pardubice - Motor České Budějovice 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 40. Rolinek (Trončinský, Čáslava), 55. Špirko (Čáslava, Schaus) - 7. Dostálek (Pavlin, Pýcha), 42. F. Vlček (M. Heřman), 42. Vak (Fronk). Rozhodčí: Čech, Pešina - J. Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 3:6, navíc Schaus (Pardubice) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 9101.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít