Karlovy Vary vyloupily Vítkovice

V dohrávce 12.kola O2 extraligy vyhrál úřadující mistr Energie Karlovy Vary na ledě vedoucího týmu tabulky Vítkovic 4:3

Fanoušci HC Energie Karlovy Vary | Foto: HC Energie Karlovy Vary

Vítkovice Steel - Energie Karlovy Vary 3:4 (0:1, 2:3, 1:0)

Vítkovice ještě bez Marka Malíka, kterému do začátku utkání nedorazila ze zámoří transfer karta, nedokázaly v první polovině utkání zadržet útočné manévry hostů. Nebýt výborného Sedláčka mohl být rozdíl ve skóre vyšší než 0:3.

Až za tohoto stavu se domácí osmělili a v útoku byli více nebezpeční. Svou aktivitou dokázali snížit až na rozdíl jediné branky. Minutu před koncem druhé třetiny však vrátil Energii dvoubrankové vedení Kumstát.

Ve třetím dějství se Vítkovice snažili o zdramatizování utkání, ale hostující brankář Sáblík za svá záda propustil¨pouze jednu střelu Jiřího Burgera, ale to až 13 sekund před závěrečnou sirénou.

00:00 / 00:00

Utkání očima Metoděje Nováka

Branky a nahrávky: 34. Sičák (Burger), 37. Štefanka (Varaďa), 60. Burger (Sičák) - 13. Košťál (Pech), 29. Kristek, 32. Čutta (Pletka, Skuhravý), 39. Kumstát (Skuhravý, Hájek).

Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Kis, Prchal. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5325.