Karlovy Vary zdolaly na nájezdy Pardubice

V dohrávce 16.kola O2 extraligy porazily Karlovy Vary Pardubice 3:2 po samostatných nájezdech a postoupily na 11.místo tabulky.

O2 Extraliga

O2 Extraliga | Foto: O2 ELH

HC Energie Karlovy Vary - HC Eaton Pardubice 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)

Úvodní třetina vyšla lépe hostům a Eaton svou převahu korunoval brankou v 15. minutě. Pardubický kanonýr Petr Sýkora tentokrát nezvolil svou obvyklou ránu, ale chytrou přihrávkou našel volného Pivka, který otevřel skóre utkání. Energie srovnala krok hned v úvodu druhého dějství, když se prosadil po kombinaci celé první formace Kumstát.

Ve 27. minutě však vrátil vedení na stranu hostů Starý. Navíc Pardubice se neustále tlačily do zakončení a nebýt několika objětavých zákroků domácích obránců a dobře chytajícího Sáblíka mohly své vedení ještě zvýšit. Jenže v 35. minutě udeřilo na druhé straně. Melenovský vypálil od modré čáry, Růžička touš pouze vyrazil a Kuběna ho uklidil za záda hostujícího gólmana.

Třetí třetina přinesla vyrovnanou bitvu, ve které  se však skóre neměnilo a  utkání dospělo do prodloužení. V něm si ani jeden tým nevypracoval možnost na rozhodnutí zápasu a tak o zisku bodu navíc musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich vítězství pro domácí vystřelil rodák ze Sýkořice Milan Hluchý.

00:00 / 00:00

Utkání očima reportéra Aleše Procházky

Branky a nahrávky: 21. Skuhravý (Kumstát, Košťál), 36. Kuběna (Melenovský, Zaťovič), rozhodující sam. nájezd Hluchý - 16. Pivko (P. Sýkora, Špirko), 27. Starý (Špirko, Kočí). Rozhodčí: Pešina, Šindler - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 4:5, navíc Kolář I (Pardubice) 10 min. Bez využití. Diváci: 4578.

Karlovy Vary: Sáblík - Němec, Čutta, Prošek, Hájek, Tribuncovs, Parýzek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Hluchý - Zucker, Pech, Dej - Kuběna, Zaťovič. Trenéři: Paleček, Antonik a Kněžický.

Pardubice: M. Růžička - Jillson, Kočí, Nakládal, Havíř, M. Drtina, Kolář II, M. Šeda - P. Sýkora, Špirko, Pivko - Zohorna, Koukal, Starý - Cetkovský, Genoway, Somík - Kolář I, Divíšek, Buchtele. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.

Aleš Procházka, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít