Kaše asistoval u výhry Anaheimu, přihrával i Voráček

Dva čeští hokejisté se zapsali do statistik zápasů hokejové NHL. Ondřej Kaše připravil jednu z gólových akcí Anaheimu při výhře 3:2 v Torontu. Philadelphia otevřela skóre po přihrávce Jakuba Voráčka, jenže Flyers vedení ztratili.

Ondřej Kaše se raduje se spoluhráči z gólu

Ondřej Kaše se raduje se spoluhráči z gólu | Zdroj: Reuters

Jednadvacetiletý Ondřej Kaše pomohl Anaheimu k pátému vítězství z posledních sedmi zápasů. Ducks sice v Torontu prohrávali po 15. gólu Austona Matthewse v sezoně, ale na přelomu druhé a třetí třetiny zápas otočili.

Před přestávkou využil přesilovku Ryna Getzlaf, krátce po ní byl český mladík úspěšný při napadání. Zakončení mu sice nevyšlo, ale zpoza branky přihrál Nicku Ritchiemu, který už gólmana Andersena překonal.

7 minut před koncem rozhodl Cam Fowler z další přesilovky o vítězství Anaheimu 3:2.

Philadelphia po dlouhé vítězné sérii ztratila druhý zápas v řadě. Nad Nashvillem sice vedla, když Jakub Voráček udržel pásmo pro pálícího Andrewa McDonalda. Jenže 8 minut před koncem vyrovnal Filip Forsberg a jediným úspěšným střelcem v samostatných nájezdech byl další Predátor Ryan Ellis.

Rudá Křídla z Detroitu cestovala do Caroliny zbytečně. Po příjezdu do PNC Areny se ukázalo, že přestal fungovat chladící systém. Zápas byl nejprve o dvě hodiny přesunut, poté úplně odložen. Petr Mrázek a spol. se tak přesouvají na Floridu, kde je čeká další utkání s Tampou Bay.

NHL:
Philadelphia - Nashville 1:2 po sam. nájezdech, Arizona - Calgary 2:4, St. Louis - Edmonton 2:3 v prodl., Toronto - Anaheim 2:3, zápas Carolina - Detroit byl z technických důvodů odložen.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít