Kauza Balaštík zřejmě zamíří před civilní soud

Zlínský hokejový klub chystá žalobu na obránce Vítkovic Richarda Stehlíka. Slovenský hráč v přerušené hře napadl v srpnu v utkání Tipsport Cupu nejlepšího hráče Zlína Jaroslava Balaštíka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Balaštík po premiéře v NHL | Foto: Miroslav Konvalina

Původně se lékaři domnívali, že se jedná pouze o podlitiny způsobené ránou pěstí. Nové lékařské vyšetření ale ukázalo, že Balaštík má několikanásobně zlomené kosti v okolí oka s možností trvalých následků. I proto prezident PSG Zlín Martin Janečka předal celou věc právníkům.

"Není možné, aby se takovéto zákroky v naší extralize děly, byť je to hráč, který provokuje a je důrazný, aby byl takto v přerušené hře likvidován. Rozhodli jsme se, klubový právník připraví veškeré trestněprávní kroky, které bychom měli v nejbližší době udělat. V případě, že bude zapotřebí učinit zmíněné kroky z pozice prezidenta, jsem na to připraven," řekl Radiožurnálu Janečka.

Za Vítkovice se celou dobu k celé záležitosti vyjadřuje trenér a manažer Alois Hadamczik. Nových závažných zjištění o Balaštíkově zdravotním stavu lituje, ovšem trvá na tom, že celá věc se odehrála na ledě a nepatří před soud.

"Jsem velice překvapený, že jsem vtažen do něčeho, co jsem nezpůsobil. Je to věc hráčů na ledě. Pokud existuje nějaká možnost žaloby, je to věcí klubu a konkrétního hráče, ale povede to k faktu, že každý diskutabilní střet budou řešit soudy," myslí si Hadamczik.

ČRo 1 - Radiožurnál, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme