Kauza 'chybné registrace' nekončí! Odvolací komise odhalila procesní chybu

Prologem k dnešnímu programu 32. kola hokejové Tipsport extraligy bylo včerejší jednání Odvolací komise Asociace profesionálních klubů, která měla potvrdit nebo zpochybnit trest udělený Kladnu, Mladé Boleslavi a Plzni za administrativní chyby při registraci hráčů. Jenomže rozhodnutí jsme se nedočkali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanislav Šulc | Foto: Vilém Janouš

Původně se veřejnost měla dočkat verdiktu komise dnes, ale nakonec to dopadlo jinak. Nevyřešilo se nic, a tak stále není jasno o tom, zda bude platit rozhodnutí ředitele APK Stanislava Šulce, podle kterého byly výše uvedené tři kluby potrestány odečtením bodů.

„Není to o tom, že bychom se chtěli vyhnout tomu rozhodování. Ale máme li to rozhodnutí udělat, domníváme se, že by to mělo být v první řadě procesně dobře. Nechtěli jsme rozhodovat předtím, než nám to skutečně přísluší,“ komentoval úterní jednání předseda Odvolací komise Mojmír Šatava.

Přehrát

00:00 / 00:00

O odvolání v kauze chybných registrací v hokejové Tipsport extralize hovořil Jiří Chum s Alešem Procházkou

Šatava se tak nepřímo také obrátil na ředitele APK Stanislava Šulce. „Pokud byl pan ředitel Šulc, tak jak deklaruje, přesvědčen, že rozhodl o potrestání klubů naprosto v souladu s řády ČSLH a hracím řádem APK LH, tak podle odvolacího řádu měl odvolání těchto klubů odmítnout. A kluby měly poté prostor, nebo právo, podle odvolacího řádu se proti tomuto odmítnutí odvolání teprve odvolat k Odvolací komisi.“

V současnosti to tak vypadá, že hokejová sezóna je příliš krátká na to, aby se celá registrační kauza stihla vůbec vyřešit. A to není zrovna ideální reklama pro nejvyšší domácí soutěž. Navíc řadový fanoušek, který nemá ani možnost ani trpělivost učit se nazpaměť všechny články Odvolacího řádu, je tím dost otráven. Dvojnásob se to samozřejmě týká těch mužstev, která mají být potrestána odpočtem bodů.

Například ředitel BK Mladá Boleslav Václav Hořejší na to téma poznamenal. „My, když jsme obdrželi rozhodnutí o odebrání bodů – v souladu s poučením uvedeným v tomto rozhodnutí – tak jsem proti tomu podali odvolání, tak jak bylo v poučení. Další postup už byl v rukou ředitele APK. Takže ten měl postupovat podle odvolacího řádu. A jestliže Odvolací komise dospěla k závěru, že ředitel APK nepostupoval správně, tak je pak na řediteli APK, aby případné pochybení napravil.“

Přeloženo do češtiny - nikdo teď není ochoten a schopen říci, co bude dál a dokdy se celá kauza dořeší. Je sice pravda, že podobný administrativní přehmat ze strany klubů je v nejvyšší domácí soutěži opravdu výjimečnou událostí, ale právě proto by v zájmu extraligy bylo zapotřebí, aby v takové situaci bezporuchově fungovala komunikace mezi členy Odvolací komise a ředitelem APK.

Je to asi jako kdyby se videorozhodčí při extraligovém utkání domluvil s hlavním sudím, že neví, zda právě padl gól a že fanouškům oznámí svoje rozhodnutí v nejbližším možném termínu. Tak doufejme, že toho se v extralize přece jen nedočkáme a že se nic podobného nepřihodí ani při dnešních zápasech 32. kola.

Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme