Kdo bude chytat třetí semifinále v brance Slavie

Stará hokejová pravda říká, že hokejové play off rozhodují gólmani. A plně to zatím platí v semifinálové sérii mezi týmy Vítkovic a Slavie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dominik Furch | Zdroj: ČTK

Fanoušci hokejové Slavie by už na tuto situaci mohli být letos zvyklí. Gólmani se jim mezi tyčemi v letošním extraligovém ročníku totiž střídali jako ponožky. Další změna přišla ve druhém semifinálovém utkání ve Vítkovicích.

Robert Slipčenko nastoupil do všech dosavadních zápasů Slavie ve vyřazovacích bojích. Až ve druhém utkání v Ostravě jej nahradil od úvodního bully Dominik Furch. Důvod je na první pohled jasný.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kdo bude chytat třetí semifinále v brance Slavie

Výsledek 2:7 z prvního semifinálového střetnutí naznačoval, že slávistická brankářská jednička v úvodním souboji své spoluhráče příliš nepodržela. Přesto se ale tentokrát muselo stát ještě něco jiného.

Slipčenko už totiž v úvodním čtvrtfinálovém zápase ve Zlíně dostal šest gólů. Půltucet branek ale ve své síti tenkrát ustál a ve druhém duelu vychytal nulu. Tentokrát šanci na podobný reparát nedostal.

„Tak samozřejmě my jsme se nad tím museli zamyslet a promluvili jsme si i s hráči. Došli jsme k závěru, že těch gólů inkasujeme opravdu hodně a i mužstvu jsme chtěli dát impuls. Zvolili jsem Dominika a asi dobře, protože dnes předvedl výborný výkon,“ nevnesl příliš světla do celé situace Jiří Čelanský.

Jedno je ale jist. Z dalších slov asistenta Vladimíra Růžičky vyplývá, že rozhodnutí o brankářské změně vzešlo ze strany trenérů Slavie.

Je to interní věc

„Z Robertem jsme domluvení a mluvili jsme i s ním. Byl připraven do toho zápasu naskočit, ale bližší specifikace bych neuváděl. Je to interní věc. Jsme rádi, že nám to tady takhle funguje.“

Ani dokonce statistika nepřináší ony cenné údaje. Zatímco v inkriminovaném duelu ve Zlíně měl Slipčenko osmdesátiprocentní úspěšnost zákroků, ve čtvrtečním zápase ve Vítkovicích se jeho čísla zastavila na téměř sedmdesáti devíti procentech.

Tedy ve skutečnosti téměř žádný rozdíl. Přesto Slipčenko důvěru ve druhém duelu nedostal. A kdo ví, jak to s původní slávistickou jedničkou pro play off v pražských zápasech.

„Uvidíme. Teď je brzy říct, že půjde ten nebo ten. Necháme tomu ty dva dny. Uvidíme, jak budou vypadat na tréninku a rozhodneme se až ráno před zápasem,“ uzavírá Jiří Čelanský.

Radim Sajbot, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme