Kdo povede hokejovou reprezentaci? Hadamczik, nebo Jandač

Víme už nějaký čas, že Vladimír Růžička po letošní sezoně skončí v roli trenéra české hokejové reprezentace. A kdo bude jeho nástupcem? Právě o tom má rozhodnout pondělní jednání výkonného výboru hokejového svazu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alois Hadamczik | Foto: HC Vítkovice

Při debatách o kandidátech na tento post nejčastěji zaznívalo jméno Aloise Hadamczika. Ten už před startem play off nejvyšší domácí soutěže oznámil, že po dvouletém působení odchází z Vítkovic. A zároveň také připustil, že o možnosti návratu k reprezentačnímu týmu uvažuje.

„Trénovat reprezentaci je nejvyšší pocta, které může člověk ve své kariéře dosáhnout. Pracuje s kvalitními hráči, které si sám vybere. V klubu zase člověk působí delší dobu a ta sehranost a styl práce je více znát,“ řekl Alois Hadamczik.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kral.mp3

„Nedá se však říct, že by se mi stýskalo, tenkrát zkrátka jsem ukončil činnost u reprezentace a působil jsem u klubu. Tato činnost je daleko náročnější než u národního týmu, tam jsem se jen jezdil dívat na zápasy. Zas na druhou stranu musel člověk absolvovat sezonní turnaje, každá práce má něco,“ doplnil zkušený kouč.

Připomeňme, že ve stejné roli se představil už v období 2006 až 2008. Pod jeho vedením získali čeští hokejisté bronz na olympiádě v Turíně a na světovém šampionátu pak vybojovali stříbro. Po neúspěšném vystoupení našeho celku na mistrovství světa 2008 v Kanadě zamířil Alois Hadamczik právě do Vítkovic.

Na zahraničního kouče ještě není čas

Pro mnohé je teď Alois Hadamczik kandidátem číslo jedna na post reprezentačního trenéra. Ale ve hře byla v minulých dnech a týdnech i další jména - například Josef Jandač, toho času Růžičkův asistent u českého výběru, nebo Zdeněk Venera, který letošní sezonu prožil na střídačce Zlína.

„Trenér národního týmu hledáme prakticky už od konce února, za tu dobu jsme prodiskutovali nejen s lidmi ze svazu, ale i s hokejovou veřejností asi osm jmen a postupně jsme jednotlivé kandidáty vyřazovali,“ řekl Radiožurnálu předseda hokejového svazu Tomáš Král.

Přehrát

00:00 / 00:00

RRž Hokej-repre-trenér 26.4..mp3

„Uvažovali jsme, zdali neoslovit i nějakého zahraničního kouče, ale nakonec jsem zůstali u českých trenérů. Můžu potvrdit, že v této chvíli se s velkou pravděpodobností rozhodne mezi Aloisem Hadamczikem a Josefem Jandačem,“ dodal svazový šéf.

Uspěje tedy ten, kterého mnozí považují za papírového favorita? Nebo se nakonec dostane hokejovým fanouškům méně očekávaného rozuzlení této trenérské tajenky? Jasno by mělo být kolem pondělní čtvrté hodiny.

Aleš Procházka, Jan Cigánik Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme