Kdo povede po 14. kole hokejovou Tipsport extraligu?

Na dvou místech se dnes bude rozhodovat o tom, kdo povede po 14. kole tabulku hokejové Tipsport extraligy. Třinec hostí Kometu Brno, zatímco dva jeho pronásledovatele - České Budějovice a Vítkovice - čeká vzájemný duel na budějovickém ledě. Extraligový podvečer ale přinese také další divácky přitažlivé zápasy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tipsport hokejová extraliga | Foto: Hokej.cz

Jako například západočeské derby Karlovy Vary - Plzeň. Těžko očekávat, zda si oba týmy zopakují v tomto prestižním duelu střelecký festival z prvního vzájemného utkání v Plzni, kde domácí vyhráli 6:5.

Pokrčování v úspěšné šňůře

Jisté ale je, že spíše než elegantní produkci určenou hokejovým estétům můžeme očekávat úpornou bitvu. Tomu ostatně nahrává také ohlédnutí karlovarského obránce Petra Gřegořka za nedávnou sérií šesti vítězných zápasů.

„Ono to nešlo lehce ani když jsme vyhrávali těch šest zápasů. Nebyly jednoduché. Možná v Brně to tak vypadalo, ale tam nám zase padaly góly. Prostě mi ten upracovaný hokej budeme hrát vždycky a jde jenom o to, jestli budeme proměňovat šance. Nemyslím si, že by to byl najednou nějaký obrat k tomu, že tady budeme někoho přehrávat o tři čtyři góly a hrát nějaký super hezký hokej, což ale neznamená, že se o to nebudeme snažit,“ říká obránce Gřegořek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Aleš Procházka o 14.kole Tipsport extraligy

Plzeň má jasno

Také plzeňští hokejisté mají víceméně jasno o tom, kudy pro ně asi povede cestička do horní poloviny tabulky.

„Měli jsme kolem toho hodně porad, hodně videí. Hlavně se chceme vrátit k té agresivní hře a k tomu srdíčku. Což nám v těch zápasech chybělo. Musíme hrát agresivní a tvrdý hokej jako v loňské sezoně – k tomu se musíme vrátit,“ říká útočník Tomáš Vlasák.

Tvrdý styl

Však také jeden z plzeňských trenérů Milan Razým srozumitelně naznačuje, s jakým ponaučením dnes vyprovodí hráče z kabiny na led KV arény.

„Samozřejmě, že čeští hráči mají chuť se někdy šetřit. Agresivní styl hry bolí, ale bolí i soupeře, takže se snažíme hráčům tento styl hry vnutit a nechceme povolit ani v jednom souboji, ani v jednom střídání,“ nastiňuje styl hry Milan Razýn.

V pořadu S mikrofonem za hokejem nezůstanou po 19. hodině stranou naší pozornosti ani další zápasy 14-tého kola Tipsport extraligy: Utkají se Zlín s Libercem, Mladá Boleslav s Kladnem a Sparta s Pardubicemi.

Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme