Kdo prolomí smůlu, Kladno nebo Pardubice?

11. kolo hokejové Tipsport extraligy odstartují hráči Kladna a Pardubic. Jak asi ví každý sečtělý sportovní fanoušek - jedni i druzí mají momentálně daleko ke spokojenosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tipsport hokejová extraliga | Foto: Hokej.cz

Dvojnásob se to týká kladenského týmu, který je zatím s velkou ztrátou poslední a může se pochlubit snad pouze tím, že včera si v tabulce drobátko přilepšil, aniž by vůbec nastoupil na led.


To proto, že dvoubodové vítězství Kladna nad Plzní se s ohledem na neoprávněný start plzeňského útočníka Sýkory proměnilo v kontumační výhru 5:0. Nic to ale nemění na faktu, že kladenským hráčům se vstup do sezóny hrubě nepovedl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kdo prolomí smůlu, Kladno nebo Pardubice?


„No tak není to příjemná situace, ale takový je život a mě drží nad vodou, že ty kluci chtějí,“ komentuje pobyt svého týmu na chvostu tabulky trenér Ota Vejvoda.


Ani jeho pardubičtí kolegové ale nemohou příliš jásat - a hlavně ne po domácích zápasech. Už nejednou sice mohli konstatovat, že pokud se týká nasazení a obranné činnosti, nemají hráčům tak moc co vyčítat.


„Pořád nám tam chybí přesilové situace dva na jednoho, tři na dva. To se nám už nestalo několik zápasů a hrajeme hodně po rohách a za bránou a před bránu ten kotouč nedostaneme. Když ho tam už dostaneme, tak tam nemáme hráče,“ prohlásil po prohraném úterním utkání s Brnem trenér Jan Votruba.


Musí se to změnit

Pro novináře už to bylo víceméně důvěrně známé povzdechnutí. Marné snažení svých spoluhráčů poblíž soupeřovy branky smutně pozoruje také pardubický gólman Adam Svoboda.


„My se trápíme v koncovce od začátku sezóny, ale já bych chtěl na obhajobu našeho družstva říct, že to cítím na tréninku, že tam je neskutečný důraz a chuť dát gól. Nedovedu si představit, že by to takhle mělo jít dál. Pokud existuje nějaká spravedlnost, tak se to musí změnit,“ věří Adam Svoboda.


Ano - i pro hokejisty občas platí: Víra tvá tě uzdraví. Nepochybujme však o tom, že také kladenští si berou tato slova ku pomoci před dnešním televizním zápasem na domácím ledě.

Aleš Procházka, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme