Když nebudu hrát hokej, chci cestovat. Teď se ale musím doléčit, plánuje Ručinský

Martin Ručinský patřil v uplynulé sezóně mezi největší osobnosti české extraligy. I ve 44 letech táhnul Litvínov za historicky prvním titulem severočeského klubu. Od té doby velmi často přemítá, zda úspěšnou kariéru ukončit nebo si jí ještě o rok prodloužit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Ručinský nastoupí v národním týmu po devítileté pauze | Foto: Filip Jandourek

„Nejsem člověk, který dělá zbrklé rozhodnutí na základě emocí nebo afektu. Musí ve mně všechno dozrát, zatím se nic od posledního zápasu nezměnilo. Hlavně se musím doléčit z loňské sezony, to je pro mě prvořadé,“ popisuje současný stav Martin Ručinský.

Olympijský vítěz z Nagana ukázal v uplynulé sezóně, že je stále velmi platným hráčem a nebýt zranění mohl to předvést i na domácím mistrovství světa.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejista Martin Ručinský se ještě nerozhodl, jestli bude pokračovat v úspěšné hokejové kariéře, když skončí, chce cestovat.

Hokej je pro něj náplní života a tak se s ním nechce jen tak rozloučit. Přiznává ale, že už dlouhou dobu přemýšlí o tom, jaký bude jeho život, až definitivně pověsí hokejku a brusle na hřebík.

„O tom přemýšlím posledních pět let. Vždycky říkám, že už to byla poslední sezona, ale je to strašně těžké opustit. Dělám to celý život, baví mě to a naplňuje. Na druhou stranu to nejde do nekonečna a jednou se budu muset pohnout dál. Uvidíme, kdy to bude, teď to nedokážu říct.“

Jedno je jasné. Až se Martin Ručinský rozhodne definitivně ukončit kariéru, bude to natrvalo. Nechce se k hokeji opětovně vracet. Už má dokonce naplánováno, čím vyplní první dny, týdny a možná i měsíce života bez hokeje. Bude cestovat.

„Nechystám se na cestu kolem světa, ale jsou místa, která chci navštívit. S hokejem to nešlo, nebyl na to čas, protože sezona je náročná. Ale už se na to i těším, až pojedu na místa, kam jsem se vždycky chtěl podívat. Láká mě Nový Zéland, Skotsko, kde bych si chtěl zahrát golf. Ale těch míst je víc,“ plánuje Martin Ručinský.

 

Super!!!! Ruca není člověk, Ruca je bůh!!!!

Posted by Martin Ručinský on 27. duben 2015

Petr Kadeřábek, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme