Když se nepovede play-off, rád pojedu na MS, slibuje 'pětiskovkař' Voráček

V jednom z nočních zápasů NHL dosáhl na významný milník v kariéře český útočník Jakub Voráček. Lídr kanadského bodování soutěže si v duelu, ve kterém jeho Philadelphia porazila Toronto 1:0, bod nepřipsal, ale oslavil pětistý start ve slavné zámořské lize. Přemýšlí už i o startu na pražském MS.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Voráček prožívá nejvydařenější sezonu v NHL, v soutěži odehrál už 500 zápasů | Zdroj: Reuters

Z pětistovky zápasů, na které Voráček dosáhl prakticky za šest let, by se našla celá řada mimořádně povedených. Jakub Voráček zářil už v barvách Columbusu, nejraději ale vzpomíná na jeden duel, který odehrál už za Philadelphii v únoru před dvěma lety:

„Asi hattrick v Pittsburghu, když byla výluka. Pak jsou to zápasy play-off, které se nepočítají, ale když si vzpomenu na sérii s Pittsburghem tři roky nazpátek, tak si myslím, že to jsou nejlepší zážitky,“ vzpomíná 25letý útočník.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Jakubem Voráčkem mluvil po jeho pětistém zápase v NHL reportér ČRo Tomáš Lörincz

Do zápasů nastupuje pod tlakem, který vyvíjí fandové, média a koneckonců i spoluhráči a soupeři na lídra kanadského bodování. Tuhle situaci zvládá český útočník s chladnou hlavou.

„Snažím se nad tím nepřemýšlet. Za mnou je tolik hráčů, kteří můžou udělat dva tři zápasy a během nich 12 bodů. Snažím se pomoci týmu vyhrát zápasy a uvidíme, jak to dopadne na konci,“ nechává otevřený boj o Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče základní části.

I přesto, že Voráčkovi a jeho parťákovi Girouxovi patří v kanadském bodování první a šestá příčka, týmu se nedaří a Flyers se dost možná budou muset obejít bez play-off. Pro hráče a fanoušky špatná zpráva, tedy aspoň pro ty zámořské.

Souboj bratrů Michálků vyhrál v NHL mladší Milan, trefil se i Jaromír Jágr

Číst článek

Pokud jde o české příznivce, otevírá se možnost Voráčkova startu na domácím MS. „Není co řešit. Pod smlouvou jsem, zdravý jsem také, takže kdyby se to (play-off, pozn. red.) nepovedlo, což doufám, že se povede, tak rád pojedu, když bude zájem,“ slibuje útočník.

Do světového šampionátu ještě zbývá času dost a Flyers i s Voráčkem v sestavě se určitě o play-off ještě budou chtít poprat. Na postup ale nyní ztrácejí 9 bodů.

Tomáš Lörincz, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme