Kempný je největším překvapením české nominace pro SP. Věříme, že to zvládne, hlásí Jandač

Pryč jsou doby, kdy se daly z hokejistů NHL složit klidně i dva české národní týmy. První nominace na zářijový Světový pohár proto nepřinesla zásadní překvapení, co se týče hráčů ze zámořské soutěže. Jandač ale vybral mimo jiné obránce, který nemá zkušenosti s úzkým kluzištěm - Michala Kempného.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér české hokejové reprezentace Josef Jandač

Trenér české hokejové reprezentace Josef Jandač | Zdroj: ČTK

„Samozřejmě jsme toto jméno zvažovali, jestli ho napsat už teď do seznamu, ale Michala jsme zvolili z toho důvodu, že je nejvytíženější obránce na levé straně. Obránci z NHL nám nalevo v podstatě nehrají. Kromě Michala Jordána, který ale hraje minimálně, nikdo,“ vysvětlil trenér Josef Jandač.

Kouč národního týmu musí přemýšlet i o tom, kdo na jaké straně hraje, a Kempný z Omsku je z aktuálně nominovaných obránců, kde jsou ještě Gudas, Šustr a Polák jediným, kdo drží hokejku nalevo. A také jediným bez zkušeností z NHL.

Přehrát

00:00 / 00:00

Je to velice inteligentní hráč, říká o Kempném trenér českého hokejového týmu Josef Jandač

„Michal Kempný je už prověřený i národním týmem, hraje ve výborném týmu v ruské KHL, hraje pravidelně a má tam klíčovou pozici. Myslíme si, že tuhle roli zvládne. A samozřejmě, že jsme zvažovali i to, jaká bude jeho adaptace na hřiště,“ prohlásil Jandač.

Adaptace přitom bude muset být rychlá, národní tým zahájí přípravný kemp necelé dva týdny před Světovým pohárem v Torontu.

Mrázkovi návrat po zranění nevyšel. Doslal pět gólů a jeho Detroit prohrál

Číst článek

„Budeme se snažit, abychom měli podmínky pro trénink na úzkém hřišti. Věříme tomu, že to zvládne. Je to velice inteligentní hráč, myslíme si, že mu dáme i určitý impuls. Dokonce jsem přesvědčen, že když bude podávat takové výkony, tak jeho cesta do NHL bude otevřená,“ předpovídá Kempného budoucnost trenér Jandač.

Právě z NHL jsou všichni nominovaní brankáři - Mrázek, Neuvirth a Pavelec. A kromě Sobotky z Omsku i zbytek útočníků - Frolík, Hanzal, Hertl, Krejčí, Palát, Pastrňák, Plekanec a Voráček. Zbylých 7 hokejistů doplní trenéři až po mistrovství světa - prvního června. Světový pohár se bude hrát v Torontu ve druhé polovině září.

Úvodní sestavy už představily všechny týmy. 'Nejdražší' výběr má Kanada

Po noci na dnešek jsou již známy primární sestavy všech týmů, které se v září zúčastní prestižního Světového pohárů. Podle platů v NHL má nejsilnější výběr Kanada, jejíž sestava obsahuje i 12 držitelů zlaté olympijské medaile z ruského Soči.

Zatímco Rusko, Finsko a Česká republika zveřejnily své prvotní sestavy po 16 hráčích již dříve, Švédsko, evropský výběr a zámořské celky své týmy představily o několik hodin později.

Největší respekt bezesporu budí sestavy zámořských týmů v čele s Kanadou, proti které Češi turnaj zahájí. V nominaci 'javorových listů' nechybí hvězdy jako Sidney Crosby či poslední vítěz bodování NHL Jamie Benn.

Druhé housle na Světovém poháru ale nebudou chtít hrát ani Američané, v jejichž řadách je i letos výjimečně produktivní útočník Chicaga Patrick Kane.

Na samé hráče z NHL, minimálně prozatím, sází i Švédko, které se může chlubit především hvězdou obranou a prvotřídním gólmanem Henrikem Lundqvistem.

Celkem pět Slováků se pak zatím vešlo do sestavy evropského výběru, jehož složení oznámil manažer týmu Miroslav Šatan. Mezi nimi je například obránce Zdeno Chára či útočníci Tomáš Tatar a Marián Hossa.

Zajímavou sestavu bude mít také výběr mladíků Severní Ameriky, který bude reprezentován mimo jiné i vycházející hvězdou Connorem McDavidem z Edmontonu.

František Kuna, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme