KHL: Hokejisté Lva porazili Rigu až po nájezdech, Kašpar pomohl Doněcku

Hokejisté českého týmu Kontinentální ligy (KHL) Lev Praha ukončili sérii tří nezdarů v soutěži a porazili na domácím ledě Dynamo Riga 2:1 po samostatných nájezdech. Rozhodující nájezd zařídil Jakub Klepiš, nyní čekají tým zápasy venku.

Kapitán Lva Jiří Novotný střežený Ozolinšem před brankou Rigy

Kapitán Lva Jiří Novotný střežený Ozolinšem před brankou Rigy | Zdroj: ČTK

Jako první se v holešovické aréně dostali do vedení hosté z Lotyšska. První vyloučení domácího týmu potrestal v osmé minutě Szechura, který se mezi kruhy dostal k odraženému puku a přesnou střelou otevřel skóre.

Ještě do konce první třetiny bylo srovnáno. Po skrumáži před brankou hostí se do puku opřel obránce Jaakola a prostřelil hostujícího brankáře Tellqvista. Další branka ale v základní části ani prodloužení nepadla.

Rozhodovat musely samostatné nájezdy, kde se třikrát po sobě dokázal prosadit Jakub Klepiš. Brankář Lva Engren pustil za svá záda jen střely Szechury a Niživijse.

Lukáš Kašpar nastartoval gólem obrat v utkání Donbassu Doněck na ledě suverénního lídra Tarasovovy divize Dynama Moskva. Český útočník pouhé dvě sekundy před koncem první třetiny vyrovnal na 1:1, ve druhé třetině Petteri Virtanen poslal hosty z ukrajinského klubu do vedení a další gól už nepadl.

Kašpar se mezi střelce zapsal v sezoně pošesté a s 13 body je druhým nejproduktivnějším hráčem mužstva po Maximu Jakucenjovi (14), který mu shodou okolností dnešní gól připravil. Kašpar od něj v rychlém protiútoku převzal puk, po fintě objel branku a zpoza ní zasunul kotouč k tyči dřív, než se gólman Alexandr Jerjomenko stihl přesunout.

Doněck ukončil třízápasovou vítěznou sérii úřadujícího šampiona KHL a na druhém místě Tarasovovy divize snížil jeho náskok na deset bodů.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Omsk 2:5 (za hosty Blaťák 0+1), Vladivostok - Barys Astana 1:3, Novokuzněck - Chanty-Mansijsk 2:1, Novosibirsk - Jekatěrinburg 3:4 po sam. nájezdech, Kazaň - Spartak Moskva 2:0, Nižnij Novgorod - Dinamo Minsk 3:0, Viťaz Podolsk - Záhřeb 1:0, Dynamo Moskva - Doněck 1:2 (za hosty Kašpar 1+0), Slovan Bratislava - CSKA Moskva 2:3 (za domácí Mojžíš 0+1), Lev Praha - Dinamo Riga 2:1 po sam. nájezdech (rozhodující nájezd Klepiš).

Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít