KHL: Kovář svými góly pomohl ukončit sérii porážek Magnitogorsku

Jan Kovář se dvěma góly podílel na obratu hokejistů Magnitogorsku v utkání KHL proti Chanty-Mansijsku. Metallurg ještě v poslední minutě druhé třetiny prohrával na domácím ledě 0:4, ale stihl vyrovnat a v prodloužení pak ukončil sérii pěti porážek.

Jan Kovář (vlevo) v dresu Magnitogorsku

Jan Kovář (vlevo) v dresu Magnitogorsku | Zdroj: ČTK

Zvrat v utkání nastartoval gólem sekundu před druhou přestávkou Chabarov, v poslední třetině pak přišly Kovářovy chvíle. Druhý muž kanadského bodování soutěže snížil ve 48. minutě v přesilovce na 2:4 a po gólu Platonova pak v 57. minutě při hře svého týmu bez brankáře vyrovnal dorážkou z těžkého úhlu. Byl to jeho 13. gól a 43. bod v sezoně.

Kovář byl i v předchozích dvou zápasech strůjcem gólu posílajícího zápas do prodloužení. Proti Astaně vyrovnal osm sekund před koncem, proti Omsku nahrál na gól Mozjakinovi. Magnitogorsk pak pokaždé neuspěl v nájezdech, tentokrát ale na rozstřel nedošlo, protože prodloužení ukončil po dvou minutách a čtyřech sekundách druhý dvougólový střelec zápasu Denis Platonov.

Kontinentální hokejová liga:

Čeljabinsk - Jekatěrinburg 2:3 po sam. nájezdech
Branky: 25. A. Kosticyn, 43. Osnovin - 40. Černov, 49. Megalinskij, rozhodující nájezd Malychin
Magnitogorsk - Chanty-Mansijsk 5:4 v prodl.
Branky: 48. a 57. Kovář, 56. a 63. Platonov, 40. Chabarov - 11. Jakubov, 15. Šefer, 18. Savilainen, 26. Chlyncev (Trončinský)
Ufa - Omsk 3:2
Branky: 11. a 51. Makarov, 59. Pihlström - 56. Sjomin, 56. Perežogin (Blaťák)
Nižněkamsk - Barys Astana 0:1
Branka: 18. Romanov
Viťaz Podolsk - Nižnij Novgorod 2:3
Branky: 32. Afinogenov, 33. Šitikov - 4. Paršin, 44. Immonen, 45. Hodgman
Dynamo Moskva - Kazaň 3:0
Branky: 15. Glazačev, 32. Sojn, 48. Pestuško

Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít