KHL: Kovář třemi asistencemi pomohl Magnitogorsku, Lev prohrál v Čerepovci

Český útočník Jan Kovář stále patří k nejproduktivnějším hráčům Kontinentální hokejové ligy (KHL). Potvrdil to i v pondělním utkání na ledě Omsku, kde k vítězství svého Magnitogorsku 5:2 přispěl třemi asistencemi.

Jan Kovář (vlevo) v dresu Magnitogorsku

Jan Kovář (vlevo) v dresu Magnitogorsku | Zdroj: ČTK

Metallurg prohrával v Omsku po první třetině 0:2, ale ve druhé části hosté stav zápasu srovnali. Ve třetí části pak začal úřadovat Jan Kovář, explzeňský útočník totiž přihrál na tři góly.

Nejprve nabil při protiútoku Mozjakinovi, který si vychutnal gólmana Omsku a poprvé dostal Magnitogorsk do vedení. Lídr bodování KHL poté přidal v přesilové hře další gól po akci, kterou Kovář zakládal. A šest minut před koncem hosté po ose Kovář-Antipin-Zaripov zvýšili na 5:2. K nelibosti domácího kouče Miloše Říhy.

Dnes byl úspěšný také druhý z bratrů Kovářů Jakub, jenž v brance Jekatěrinburgu vychytal Nižněkamskem (3:2) a pomohl k čtvrtému vítězství Avtomobilistu v řadě.

Mezi střelce se zapsal útočník Jan Bulis, jenž zaznamenal první gól Čeljabinsku při drtivém vítězství 5:1 v Astaně. V druhém utkání po sobě skóroval obránce Marek Trončinský a připsal si i asistenci, ale Chanty Mansijsk prohrál 4:5 s Ufou.

Lev Praha prohrál na ledě Severstalu Čerepovec, když slibně rozehraný zápas ztratil ve třetí třetině. Hosté díky brance Jiřího Sekáče vedli, ale v závěrečné dvacetiminutovce dvakrát inkasovali. V sestavě Čerepovce nastoupili čeští reprezentanti Jakub Štěpánek a Petr Čáslava.

Kontinentální hokejová liga:

Omsk - Magnitogorsk 2:5 (Blaťák 0+1 - Kovář 0+3), Barys Astana - Čeljabinsk 1:5 (za hosty Bulis 1+0), Chanty-Mansijsk - Ufa 4:5 (za domácí Trončinský 1+1), Jekatěrinburg - Nižněkamsk 3:2, Čerepovec - Lev Praha 2:1 (za hosty Sekáč 1+0, Tatíček 0+1), Jaroslavl - Slovan Bratislava 2:1 (za hosty Mojžíš a Vondrka oba 0+1), Atlant Mytišči - Dinamo Riga 1:2 po sam. nájezdech, Dynamo Moskva - Nižnij Novgorod 2:1, Petrohrad - CSKA Moskva 5:2 (za domácí Červenka 0+2), Spartak Moskva - Novokuzněck 5:4, Dinamo Minsk - Novosibirsk 2:4 (za domácí Irgl 0+1), Doněck - Vladivostok 2:1.

Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít