KHL: Kovář znovu udržel čisté konto, Lev vyhrál v Rize

Hokejový brankář Jakub Kovář nedostal ve třetím zápase za sebou gól. Po výhře 2:0 v dresu české reprezentace proti Finsku pomohl v KHL ke čtvrtečnímu vítězství Jekatěrinburgu nad Novosibirskem 1:0 po nájezdech a dnes vychytal i střelce Novokuzněcku. Avtomobilist doma vyhrál 2:0.

Český brankář Jakub Kovář | Foto: ČTK/AP

Kovář zastavil 23 střeleckých pokusů hostujícího mužstva a čisté konto udržel potřetí v této sezoně KHL. Jeho reprezentační kolega Alexander Salák inkasoval dvakrát a vedoucí celek Bobrovovy divize Petrohrad doma prohrál s Ufou 1:2.

Hokejisté Lva Praha vyhráli na ledě Dinama Riga 2:1 po samostatných nájezdech a posedmé za sebou uspěli na kluzištích soupeřů. Skóre se poprvé změnilo ve 25. minutě, kdy se prosadil domácí Hossa. Slovenský útočník dokončil akci Ozolinše, a trefil se tak proti svým bývalým spoluhráčům.

Pražané se snažili vyrovnat, ale blíže ke skórovaní měli hráči Dinama. V 50. minutě je mohl k tříbodovému zisku přiblížit Cipulis, ze samostatného nájezdu ale Vehanena nepřekonal. Ještě blíže gólu byl následně Wilson, trestné střílení nařízené po faulu Oystricka ale neproměnil.

A domácí hokejisty neproměněné příležitosti nakonec mrzely. V 59. minutě Tellqvist kapituloval při power play, kdy si prodloužení vynutil Němec, který trefil od modré čáry levý horní roh branky. O vítězi rozhodly samostatné nájezdy a zatímco Vehanen oba pokusy domácích zlikvidoval, Tellqvista překonali Thörnberg i Klepiš.

Kontinentální hokejová liga:

Chanty-Mansijsk - Novosibirsk 2:1
Branky: 13. Tjuljapkin, 56. Savinainen - 57. Ožiganov.
Omsk - Vladivostok 4:1
Branky: 13. a 53. Perežogin (na druhou Blaťák, 19. Kurjanov, 28. Kalinin - 24. Šjutc.
Jekatěrinburg - Novokuzněck 2:0
Branky: 5. a 33. Malychin. Čisté konto vychytal Jakub Kovář.
Barys Astana - Chabarovsk 8:2
Branky: 16., 24., a 47. Dawes, 12. a 34. Bochenski, 22. Upper, 36. Blochin, 41. Landin - 20. Stěpanov, 57. Lugin.
Petrohrad - Ufa 1:2
Branky: 58. Kalinin - 28. Mirnov, 36. Kajgorodov.
Dinamo Riga - Lev Praha 1:2 po sam. náj.
Branky a nahrávky: 25. Hossa (Ozolinš) - 59. Němec (Sekáč, Thörnberg), rozhodující nájezd Thörnberg.

Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít