KHL: Lev Praha nestačil na domácím ledě na Magnitogorsk

Ve čtyřicátém kole Kontinentální hokejové ligy narazil nováček soutěže Lev Praha na velmi silného soupeře. S Metallurgem Magnitogorsk nakonec tým trenéra Václava Sýkory prohrál v pražské Tipsport areně 2:5.

Eric Christensen (vpravo) a Niclas Danielsson z týmu Lev Praha

Eric Christensen (vpravo) a Niclas Danielsson z týmu Lev Praha | Zdroj: ČTK

První třetina zápasu pražského Lva s Magnitogorskem příliš pohledný hokej nenabídl. Jako první se prosadili v polovině 16. minuty hosté. Zblízka se při přesilové hře trefil Zuccarello. Na trestné lavici v tu chvíli seděl obránce Ondřej Němec.

I na začátku druhé třetiny museli domácí hrát v oslabení, ale stav se nezměnil. Přibližně v polovině zápasu se ale v rychlém sledu trefil dvakrát Metallurg a s pražským Lvem to nevypadalo dobře.

V závěrečné části si už Magnitogorsk s přehledem vítězství pohlídal a skóre se zastavilo na stavu 5:2 pro hosty, kteří tak v Praze potvrdili, že jsou nejofenzivnějším týmem KHL. Další duel čeká Lva ve čtvrtek proti Traktoru Čeljabinsk.

Lev Praha - Metallurg Magnitogorsk 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 34. Hunkes (Klepiš, T. Rachůnek), 49. Klepiš - 16. Zuccarello (Platonov, O'Reilly), 29. O'Reilly (Platonov, Mozjakin), 30. Hodgman (Zuccarello, Kosov), 45. Mozjakin (O'Reilly), 56. Kosov (Hodgman, Zuccarello)
Rozhodčí: Rönn (Fin.), Gašilov - Šeljanin, Sivov (všichni Rus.)
Vyloučení: 6:2, využití: 0:1, v oslabení: 1:0
Diváci: 6718
Lev Praha: Štěpánek - Nakládal, Němec, Krejčík, Mikuš, Porseland, Mojžíš, Hunkes - Hossa, Christensen, Danielsson - Klepiš, Vrána, T. Rachůnek - Řepík, Novotný, Surový - Cipulis, Karamnov, J. Svoboda
Magnitogorsk: Ahonen - Antipin, Mišarin, Chabarov, Bondarev, Antonovskij, Bernackij - Platonov, O'Reilly, Mozjakin - Zuccarello, Hodgman, Kosov - Potěchin, Jakubov, Grigorenko - Lisin, Kazionov, Zdunov

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít