KHL: Lev se prosadil až v poslední třetině, Ufě podlehl 2:3

Hokejisté pražského Lva nenavázali na předchozí tři domácí klání a v nedělním utkání Kontinentální ligy vyšli bodově naprázdno. Soupeři z Ufy podlehli 2:3. Ruský celek rozhodl o svém vítězství v úvodních dvou třetinách, během kterých domácím nedovolil ani jednou skórovat.

Utkání Kontinentální hokejové ligy: Lev Praha - Ufa, 13. října v Praze. Zleva Antti Pihlström z Ufy a brankář Lva Praha Petri Vehanen. | Zdroj: ČTK

Gólový účet zápasu dvou mužstev figurujících na čtvrtých příčkách svých konferencí otevřel dvě minuty před první sirénou Alexander Pankov z Ufy. Na další trefu čekali diváci v holešovické Tipsport aréně až do 28. minuty, z gólu se však znovu radovali hosté. Na 2:0 zvýšil po Pankově asistenci Gluchov.

Ještě hůře bylo s Pražany za dalších pět minut hry, kdy poslal Ufu do vyýrazného vedení Mirnov. Druhá třetina tak vyšlo i přes minimum šancí mnohem lépe Rusům, kteří vstupovali do závěrečné dvacetiminutovky s pohodlným tříbrankovým vedením.

V závěru Lev snižoval

Ve třetí třetině se gólový průběh utkání změnil, Lvi herně přidali a brzy se jim jejich aktivita začala vyplácet. Ve 46. minutě poprvé překonal do té doby bezchybného Vasilevského po střele Řepíka Vrána. A 72 vteřin po první domácí brance zadělal gólem v oslabení na drama Thornberg, který snížil na rozdíl jediné branky.

Další šance už ale Pražané nevyužili a i přes více než dvě minuty dlouhou hru bez brankáře vyrovnat nedokázali. Svěřenci nového trenéra Jalonena tak nenavázali na vysoké páteční vítězství nad Čeljabinskem, Ufě podlehli 2:3 a propadli se na páté místo Západní konference KHL.

Kontinentální hokejová liga:

HC Lev Praha - Salavat Julajev Ufa 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 46. Vrána (Řepík), 47. Thörnberg - 18. Pankov, 28. Gluchov (Pankov), 33. Mirnov (Pihlström, Zubarev). Rozhodčí: Baluška, Čerenkov - Kučava, Novikov. Vyloučení: 4:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 5085.

Lev: Vehanen - Němec, Mikuš, Ševc, Gragnani, Jaakola, O'Byrne - Řepík, Vrána, Birner - Danielsson, Azevedo, Ridderwall - Thörnberg, Zackrisson, Sekáč - Kubalík, Klepiš, Tatíček. Trenér: Kari Jalonen.
Ufa: Vasilevskij - Babčuk, Koněv, Sopel, Kulda, Zubarev, Kolcov, Višněvskij, Isangulov - Stěpanov, Gluchov, Pankov - Hartikainen, Makarov, Dubrovskij - Pihlström, Kajgorodov, Mirnov - Chlystov, Mereskin, Slepyšev. Trenér: Vladimir Jurzinov.

David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít