KHL: Ovečkin byl jediným střelcem v utkání Lva Praha proti Dynamu Moskva

Pražská O2 aréna dnes „praskala ve švech.“ V rámci kontinentální hokejové ligy přijeli prověřit pražského Lva obhájci titulu z moskevského Dynama v čele s hvězdným Alexandrem Ovečkinem. Hosté nakonec zvítězili nejtěsnějším rozdílem 1:0.

Alexandr Ovečkin (vlevo) bojuje o puk s Marcelem Hossou

Alexandr Ovečkin (vlevo) bojuje o puk s Marcelem Hossou | Zdroj: ČTK

Domácí vstoupili do zápasu velmi dobře. Po dobré práci Novotného se do šance dostal Řepík, ale branku netrefil. Hokejisté Lva Praha i dál pokračovali ve velkém tempu, ale Klepiš ani Bartečko puk za záda Jerjomenka nedostali. Domácí mohli naopak inkasovat v 18. minutě, avšak Anisin zblízka netrefil.

Ve 23. minutě se dostal před Pöpperleho Ovečkin, ale český gólman jeho šanci zlikvidoval. Kolem poloviny zápasu tempo lehce opadlo a více než šestnáct disíc diváků si mohlo na chvíli odpočinout.

I po druhé třetině odcházeli hokejisté do šaten za bezbrankového stavu 0:0. Po 33. vteřinách té třetí se ale stav poprvé a v tomto zápasu naposledy změnil. Ve skrumáži před Pöpperleho brankou se nejlépe zorientoval Ovečkin a svým gólem rozhodl utkání.