KHL: Pražský Lev nezvládl závěrečnou třetinu, v Petrohradu prohrál 0:5

Herní selhání a pět inkasovaných branek, takovou třetí třetinu zažili v utkání Kontinentální ligy hokejisté pražského Lva. Svěřenci trenéra Jalonena tak prohráli na ledě Petrohradu jednoznačně 0:5, čistým kontem se v brance ruského celku blýskl český brankář Alexander Salák.

Utkání Kontinentální hokejové ligy: Lev Praha - Nižněkamsk, 9. října v Praze. Zprava Michal Birner z HC Lev Praha a Bogdan Jakimov z Nižněkamsku. | Zdroj: ČTK

Lev hrál s Petrohradem dlouhou dobu vyrovnanou partii a brankáři obou mužstev více než 40 minut odolávali všem střeleckým pokusům. Změnu přinesla až závěrečná třetina, ve které plány Pražanů na jakýkoli bodový zisk rychle vzaly za své.

Skóre utkání otevřel ve 45. minutě v přesilové hře Tichonov, do dvoubrankového vedení poslal Petrohrad o čtyři minuty později Sigarjov. Zřejmě definitivní rozhodnutí o osudu středečního klání znamenal třetí gól v síti Lva, o který se postaral Roman Červenka.

V závěrečné dvouminutovce překonali gólmana Engrena ještě Šipačov s Makarovem, a tak po závěrečné siréně svítil na výsledkové tabuli výsledek 5:0 pro domácí. Kromě bezchybného brankáře Saláka zazářil také útočník Ilja Kovalčuk, který rozšířil své osobní statistiky o tři asistence.

Pražskému Lvu patří v tabulce Západní konference devátá příčka, jeho dnešní soupeř z Petrohradu je se ziskem 53 bodů nejlepším týmem celé KHL.

Kontinentální hokejová liga:

SKA Petrohrad - Lev Praha 5:0 (0:0, 0:0, 5:0)
Branky a nahrávky: 45. Tichonov (Kalinin, Kovalčuk), 49. Sigarjov (Skačkov), 53. Červenka (Šipačov, Kovalčuk), 59. Šipačov (Kovalčuk), 60. Makarov (Sigarjov). Rozhodčí: Anisimov, Buturlin - Golovjov, Šichanov. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. Diváci: 11.800.

Petrohrad: Salák - Rjasenskij, Alexandrov, Kalinin, Kutějkin, Semjonov, Čudinov, Judin - Thoresen, Martensson, Tichonov - Šipačov, Červenka, Kovalčuk - Ponikarovskij, Kučerjavenko, Panarin - Marakov, Sigarjov, Skačkov. Trenér: Jukka Jalonen.
Lev Praha: Engren - Ševc, Nakládal, Jaakola, O'Byrne, Gragnani, Němec, Mäenpää - Klepiš, Novotný, Ridderwall - Řepík, Vrána, Birner - Thörnberg, Azevedo, Sekáč - Kubalík, Zackrisson, Cingel. Trenér: Kari Jalonen.

Omsk - Ufa 2:1 po sam. nájezdech, Barys Astana - Nižněkamsk 5:1, Chanty-Mansijsk - Magnitogorsk 2:5, Jekatěrinburg - Čeljabinsk 2:0 (čisté konto Kovář), Čerepovec - CSKA Moskva 2:3 po sam. nájezdech, Jaroslavl - Dinamo Riga 1:2, Atlant Mytišči - Slovan Bratislava 0:1 (Škoula 0+1), Petrohrad - Lev Praha 5:0, Spartak Moskva - Novosibirsk 1:0, Dinamo Minsk - Novokuzněck 5:2 (za domácí Irgl 0+1), Záhřeb - Vladivostok 3:2 po sam. nájezdech, Doněck - Chabarovsk 5:1 (Nedorost a Kašpar oba 1+0).

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít