KHL v Praze by zřejmě odlákala klubům některé sponzory a hráče

Kontinentální hokejová liga bude od příští sezóny k vidění v Praze, prohlásil prezident KHL Alexandr Medveděv. Zní to jako jasný fakt, s kterým máme v tuzemsku počítat. Jenže vedení klubu HC Lev Poprad to přímo nepotvrdilo, jen přiznalo, že je tato varianta zajímavá. Jak se ale na tuto eventualitu dívají zástupci domácích a především pražských klubů?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O2 arena | Foto: Marián Vojtek

V první řadě půjde především o peníze. Sponzorovat tým, který hraje proti Omsku, Čeljabinsku nebo Petrohradu, musí být hodně lákavé. Pro celky v české hokejové extralize tak může nastat jeden zásadní problém.

Může totiž dojít k možnému přechodu sponzorů, kteří uvidí o dost ‘větší rybu‘ než je tuzemský klub, a ty tak přijdou o důležité finance.

„Když přibude KHL do Prahy, tak to nebude jen problém pro Slavii, ale bude to problém i pro Spartu nebo například pro fotbalové kluby,“ uvědomuje si trenér a manažer Slavie Praha Vladimír Růžička.

Přehrát

00:00 / 00:00

KHL v Praze by zřejmě odlákala klubům některé sponzory a hráče

Pražských celků by se logicky přesun Lva z Popradu do české metropole dotkl nejvíce. Předseda představenstva Sparty Petr Bříza na otázky týkající se působení celku z KHL v České republice zatím odpovídat nechtěl s tím, že ještě nic není ‘odklepnuto‘. Což je pravda.

Na druhou stranu je poměrně velká pravděpodobnost, že Poprad KHL v Praze hrát bude. Zajímavé je to také pro hráče. Proč? Stejné důvody jako u sponzorů - výhodná příležitost posunout se výš.

Jak potvrzuje Vladimír Růžička, i s tím musí případně trenéři extraligových celků počítat. „My budeme hrát s hráči, které si vybereme a budeme jim chtít udělat co nejlepší podmínky. Samozřejmě pravdou je, že KHL nemůže konkurovat žádný klub v české lize.“

I když slovo prezidenta KHL Medveděva má určitě váhu, oficiálně si na to, zda HC Lev Poprad bude v Praze hrát, budeme muset ještě počkat. Možná to nebude trvat tak dlouho, protože koluje nepotvrzená informace, že Český svaz ledního hokeje proti této možnosti nic nenamítá. Když se jedná o Prahu a O2 Arénu, tak je to logické. Ale co na to Hradec Králové?

Mirko Vasić, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme