KHL začne po letecké tragédii znovu příští týden

Letecká tragédie, při které zahynuli všichni hokejisté i členové realizačního týmu celku Lokomotiv Jaroslavl, zastavila dočasně nový ročník Kontinentální hokejové ligy. Vedení soutěže se rozhodlo, že liga znovu začne přístí úterý 13. září.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejový tým Lokomotiv Jaroslavl | Zdroj: Reuters

Kontinentální hokejová liga odstartovala nový ročník zápasem Ufy s Mytišči, z toho se ale odehrála pouze necelá první třetina. Po letecké havárii týmu Jaroslavle prezident soutěže Alexandr Medveděv utkání ve 14. minutě přerušil.

Vedení KHL - Alexandr Medveděv, ředitel Rady KHL Vjačeslav Fetisov a zástupce hráčské asociace Andrej Kovalenko - se poté na mimořádné schůzce rozhodlo ligu na neurčito zastavit. Později ale prezident soutěže ohlásil, že se znovu bude hrát od příštího úterý 13. září.

V současné době se řeší další působení Lokomotivu Jaroslavl. Při tragickém neštěstí totiž zahynuli všichni hráči týmu včetně tří Čechů Karla Rachůnka, Jana Marka a Josefa Vašíčka.

Pokud bude mužstvo v soutěži hrát, připadá v úvahu několik možnosti, jak ‘nahradit‘ zesnulé hokejisty. Jaroslavl nasadí juniorský tým nebo se uskuteční speciální draft, ve kterém ostatní celky v soutěži poskytnou Lokomotivu jednoho nebo dva hráče.

Do podpory týmu se připojil i nováček KHL HC Lev Poprad. „Zapojujeme se do projektu. Podpoříme i finančně pozůstalé po hráčích a realizačním týmu. Určitě poskytneme i nějaké hráče, jako to udělají ostatní kluby,“ uvedl mluvčí klubu Pavol Gmitter.

V Popradu navíc naplánovali na sobotu od 17 hodin, kdy se mělo hrát historicky první utkání týmu v KHL proti Avangardu Omsk, pietní akci, která proběhne na stadionu.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme