Kladenské hvězdy rozebraly Vary, Rytíři vyhráli 3:0

Hokejisté Kladna se dostali před brněnskou Kometu na třetí místo extraligové tabulky. V předehrávce 26. kola porazili díky svým zámořským hvězdám karlovarskou Energii 3:0.

Kladenští hokejisté slaví gól Jaromír Jágra do sítě Karlových Varů

Kladenští hokejisté slaví gól Jaromír Jágra do sítě Karlových Varů | Zdroj: ČTK

Proti rozjetému kladenskému týmu hosté jen stěží nabírali dech a nebýt vynikajícího výkonu hostujícího brankáře Závorky, nemuselo se skóre měnit poprvé až ve 32. minutě. To v přesilovce skóroval Židlický. Těsné vedení domácích pak navýšil Jágr a výhru pečetil v 58. minutě při power-play soupeře Plekanec.

"Odehráli jsme od první do poslední minuty nejlepší letošní zápas. I když jsme nedávali góly, tak to bylo naše suverénně nejlepší utkání. Všechno jsme měli pod kontrolou, mačkali jsme je a hráli jsme fakt výborně. Doufám, že nám to vydrží co nejdéle," říkal po zápase kladenský útočník a majitel Jaromír Jágr.

00:00 / 00:00

Jaromír Jágr zářil po duelu s Karlovými Vary spokojeností

Gólman Rytířů Jan Chábera vůbec poprvé v této sezóně vychytal nulu, byla u toho ovšem nejnižší návštěva od letního příchodu posil z NHL. Na kladenský stadion dorazilo jen 3137 fanoušků.

Rytíři Kladno - HC Energie Karlovy Vary 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 32. Židlický (Jágr, Plekanec), 47. Jágr (Černošek, Židlický), 58. Plekanec (Židlický). Rozhodčí: Šindler, Blecha - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 3137.

Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Majeský, Piskáček, L. Procházka, Doudera, Macholda, Mocek - Jágr, Plekanec, Patera - Bicek, Melka, Hlaváč - Kuchejda, Dragoun, Kuchler - Eberle, Lukáč, M. Látal. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, J. Drtina, MacDonald, Gulaši, Grman, Gründling, Jan Látal - Kumstát, Zaťovič, Pech - V. Polák, Vachovec, J. Doležal ml. - Zucker, Skuhravý, Skladaný - Pohl, Heřman, Koštál - od 25. navíc T. Káňa. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.

Aleš Procházka, Petr Kadeřábek, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít