Kladenský brankář Chábera odchytal v letošní extraligové sezoně nejvíce zápasů

Předposlední kolo hokejové extraligy rozhodlo kromě jiného o tom, že Kladno se definitivně rozloučilo s nadějí na přímý postup do play-off. Už pár dní ale víme, že v předkole kladenští chybět nebudou. Vydatný podíl má na tom určitě muž, který v této sezoně odchytal nejvíc zápasů ze všech extraligových gólmanů, Jan Chábera.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brankář Kladna Jan Chábera | Zdroj: ČTK

„Myslel jsem si, že to bude jako loni. Že odchytám třeba dvě třetiny a Lukáš Cikánek třeba třetinu, ale s touhle porcí jsem nepočítal,“ přiznává kladenská brankářská jednička. Jak se říká, důvěra trenérů zavazuje, ale i tak může mít hodně vytížený gólman občas nutkání trochu si odpočinout. „Těch momentů bylo hodně, ale vždy to nějak ztroskotalo.“

Brankáři se často nechávají slyšet, že nejvděčnějším soustem jsou pro ně taková utkání, při kterých nemají čas vychladnout. V tomto směru si Jan Chábera opravdu nemusí stěžovat. Vede totiž tabulku extraligových gólmanů nejen díky kvantu odchytaných zápasů, ale také podle počtu evidovaných zásahů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Před posledním kolem základní části extraligy mluvil s Janem Cháberou Aleš Procházka

„Mám rád zápasy, které vyhrajeme. Když je to zápas, kde jde hodně střel a prohrajeme, tak to není ono.“ Pesimisté věštili, že po odchodu zámořských posil se Kladno neprobojuje ani do předkola play-off. Takové předpovědi nezněly hráčům zrovna příjemně.

„Věděli jsme, že to může přijít kdykoli, že ti hráči odejdou, ale museli jsme se s tím poprat. Myslím si, že jsme se s tím popasovali dobře.“ Tedy alespoň natolik dobře, aby se kladenští hokejisté, na rozdíl od hráčů Brna, Pardubic a Vítkovic, nemuseli do posledního kola klepat strachy o bytí a nebytí v bojích o titul.

„Kdybychom skončili šestí, tak by to bylo lepší, měli bychom odpočinek. Takhle vlastně už v pátek začíná předkolo, takže asi pozitivem je, že nevypadneme ze zápasového rytmu,“ dodává kladenský gólman.

Aleš Procházka, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme