Kladenský hokej přišel o část dotací od města, možná prodá extraligovou licenci

Poldi a hokej - dvě slova, která v minulosti jasně identifikovala město Kladno. Poldi už dávno není tím gigantem jako v minulosti a nad kladenským hokejem visí Damoklův meč. Od příští sezóny možná zmizí z extraligové mapy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejová extraliga - Kladno - Sparta, obránce Jaroslav Nedvěd a útočník Karel Hromas | Foto: Vojtěch Bureš

„Kladenský hokej je nejvíc ohrožen od nějakého roku 2000. Město se zachovalo poprvé, že peníze nechce dát, protože nám snížilo částku na sportovní činnost o osm milionů korun. Hokej je tak velice ohrožený,“ prohlásil manažer kladenského hokeje Milan Volf.

Radnice města dávala ještě loni na hokej 30 miliónů korun. Z toho patnáct bylo určeno na provoz zimního stadionu, sedm miliónu je smluvně vázáno na mládež a právě inkriminovaných osm miliónů bylo dotací města na sportovní činnost klubu. V novém rozpočtu však už tato částka není.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kladenský hokej přišel o část dotací od města, možná prodá extraligovou licenci

„Samozřejmě nejjednodušší je všechno hodit na radnici, radnice může za všechno. Je to samozřejmě z důvodu, že doba je zlá a celosvětová krize dolehla i na veřejné rozpočty. My jsme dotace krátili v podstatě všem, nejenom hokejistům,“ uvedl kladenský radní pro sport Otakar Černý.

Ten také naznačuje, že hlavní překážkou větší vstřícnosti městských zastupitelů vůči hokejistům je osoba manažera kladenského klubu a bývalého primátora města Kladna Milana Volfa. „Další věci je, že v současné době nejsou úplně ideální vztahy s hokejem, protože tam současný šéf Milan Volf od svého nástupu dělá všechno pro to, aby se vztahy zhoršily. A musím konstatovat, že v této činnosti je hodně úspěšný.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Blíží se konec kladenského hokeje?

Mimochodem právě za primátorské éry Milan Volfa se nastavilo dřívější financování město versus klub.

Neschopný manažer?

„Jestli je to úplně kvůli mé osobě to nevím, to se musíte zeptat tam. Myslím, že ten podtext je tam hodně znát. Já jsem panu Jágrovi nabízel několikrát, aby šel na magistrát a v podstatě mojí osobu zkusil ‘vybartrovat‘ za to, že peníze do hokeje půjdou,“ nabízí možné řešení Milan Volf, který podle zastupitelů není schopným manažerem a nedokáže tak sehnat dostatek peněz pro naplnění rozpočtu klubu bez pomoci radnice

„Pokud by magistrát odhlasoval to usnesení tak, jak jsme navrhovali na zastupitelstvu, tak si myslím, že by hokej existoval, měli bychom finanční problémy, ale byly by řešitelné. Bez těchto peněz jsou téměř neřešitelné,“ hájí se Milan Volf. Jednání se tak zastavila na mrtvém bodě a eventualita konce kladenského hokeje dostává reálné obrysy.

„To je opravdu těžko říct. Každopádně si myslím, že peníze se sehnat dají, chce tomu věnovat víc úsilí a dál o tom mluvit. Určitě bych byl nerad, aby kladenský hokej skončil nebo aby se licence prodala. Myslím si, že kdyby pan Jágr tento záměr měl, že chce licenci prodat, tak si myslím, že by alespoň mohl město oslovit, jestli by licenci nebo ten klub od něj nekoupilo,“ přichází s překvapivou nabídkou Otakar Černý, o které majitel klubu Jaromír Jágr starší nemá zatím ani tušení.

Sám Jágr se k situaci kolem konce kdysi slavného klubu nechce vyjadřovat. Počká si až na návrat svého syna a s ním probere další kroky.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme