Kladenský hokejový tandem Stach-Bílek sbírá bod za bodem a útočí na ligové rekordy

Hokejoví fanoušci teď nesledují pozorně jen extraligu, ale také druhou nejvyšší domácí soutěž. Dvojice kladenských útočníků David Stach s Vítězslavem Bílkem tam totiž útočí na rekordy v počtu vstřelených gólů za sezonu i v počtu kanadských bodů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Stach (v modrém) nasbíral během 9 zápasů už 12 bodů | Foto: Tomáš Kostečka

„Já si podobné mety dopředu nekladu. Jsem hrozně rád, že dávám góly. David to skvěle vidí a já jsem tam od toho, abych zakončoval. Budu spokojený, když nám to bude lapat dál a podaří se nám to dotáhnout tam, kam chceme,“ pochvaluje si spolupráci s Davidem Stachem Vítězslav Bílek.

Ten má po 37 zápasech na svém kontě už 36 vstřelených branek a k překonání historického rekordu první ligy mu chybí jen čtyři přesné trefy. Navíc Bílkův kolega z útoku David Stach útočí na rekord v počtu získaných kanadských bodů. Ten drží ze sezony 2004/20005 Václav Prospal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kladenská útočná dvojice David Stach s Vítězslavem Bílkem útočí na historické rekordy

Tehdejší hvězda NHL v době výluky posbírala 88 bodů, kladenský útočník jich má na svém kontě už 67. V údernost, pro veřejnost takřka neznámé, dvojice Stach-Bílek přitom na Kladně věřili už před sezonou.

„Když jsem tuhle práci získal, tak jsem si dal dva úkoly. Podepsat Davida Stacha a sehnat Víťu Bílka. Tomu jsme dokonce volali, i přesto, že to normálně neděláme. Ale já se s ním léta znám. Sázka na tuhle dvojici prostě byla dobrá,“ ohlíží se zpět trenér Kladna Jindřich Lidický.

Někdejší juniorský reprezentant David Stach ve svých necelých čtyřiadvaceti letech dozrál v hokejistu s výtečným periferním viděním a překvapivou a přesnou přihrávkou. Novopečený otec Vítězslav Bílek zase dokáže ve dvaatřiceti letech rychle najet do volného prostoru a pak přesně pálit.

„Vždycky jsem byl rychlý, akorát jsem asi chytil druhou hokejovou mízu. Mám teď do hokeje velkou chuť. Možná i přírůstek v rodině je pro mě životní impulz. Budu makat dál a snažit se v té formě vydržet,“ slibuje Vítězslav Bílek, který by si s Davidem Stachem zahrál rád v Kladně extraligu. A to už příští sezonu.

Petr Kadeřábek, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme