Kladno darovalo Jágrovi k narozeninám postup do vyřazovacích bojů

Když se zachránce kladenského hokeje Jaromír Jágr před začátkem letošní sezóny loučil se svým klubem a mířil do zámořské NHL, sliboval fanouškům a vlastně také soupeřům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání 1. kola hokejové extraligy mezi HC Kometa Brno a Rytíři Kladno 24. ledna v Brně. Kladenský Jiří Drtina (vpravo) vyráží puk od brankáře Jana Chábery, vlevo je Tomáš Divíšek z Komety | Zdroj: ČTK

„To mužstvo bude odevzdávat maximální výkony od první do poslední minuty.“

V některých zápasech se to povedlo beze zbytku, v některých ne. Aktuální kladenská inventura je však určitě příjemná. Tradiční hokejová bašta po pár letech nebude chybět ve vyřazovacích bojích o titul.

Trenéři extraligového týmu se s takovýmto dárkem k Jágrovým čtyřicátinám samozřejmě rádi pochlubili.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kladenský hokejový klub dal svému majiteli Jaromíru Jágrovi si opožděný, ale nejhezčí dárek ke čtyřicátinám - postup vyřazovacích extraligových bojů

„Blahopřál nám k postupu do desítky, my jsme mu zase přáli k narozeninám. Byli jsme rádi, že mu těmi výsledky můžeme aspoň jedno břímě sundat, protože má ve Philadelphii určitě svoje starosti,“ poznamenává asistent trenéra Jiří Kopecký.

A což takhle obstarat si v zítřejším závěrečném kole základní části extraligy ještě jeden hokejový dárek?

„Podle tabulky, jak teď vypadá, můžeme být desátí, ale i šestí.“

Ano, úvahy o naději na šesté místo, a tedy i na přímý postup do play-off, nejsou v dané chvíli až takovou utopií. Zvláště když výkony kladenského celku měly v poslední době vzestupnou tendenci - a výraznou oporou je brankář Jan Chábera.

„Dostal se teď do velké formy a má také zásluhu na našich výsledcích.“

Také ve včerejším vítězném utkání s Libercem se kladenský gólman předvedl v nejlepším světle. Sám si potom zavěštil, že spánku si po takovéto hokejové bitvě mnoho neužije.

„Po zápase většinou usnout nemůžu. Přijedu domů, dám si jedno pivo, budu koukat na televizi do dvou do rána a pak teprve asi půjdu spát.“

A o čem se asi kladenskému brankáři mohlo zdát? To jsme ještě raději nezkoušeli zjistit, ale dost možná, že o nedělním utkání 52. kola v Českých Budějovicích.

Aleš Procházka, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme