Kladno netrápí jen absence hráčů z NHL, ale i další odchody

Není to tak dlouho, co hokejovému Kladnu mnozí záviděli jeho posily ze zámoří. Nezapomněli ovšem ani na pesimistickou věštbu: pokud začne NHL, bude mít právě tohle mužstvo nejvíc problémů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Jágr s Tomášem Plekancem nastoupí ve středu za Kladno proti Slavii

Jaromír Jágr s Tomášem Plekancem nastoupí ve středu za Kladno proti Slavii | Zdroj: ČTK

„Sledovat Jaromíra Jágra, jak táhne celé Kladno společně s Plekancem, to je prostě nádherné,“ pochvaloval si například devatenáctiletý útočník Slavie Tomáš Hertl.

Jenomže všechny ty hokejové parádičky kladenských opor už se proměnily jen v příjemnou vzpomínku.

„Podotknul bych, že to nejsou jen hráči z NHL, jsou tu i další odchody, třeba Hlaváč, Maurský. Dlouhodobě nehraje Dragoun,“ poznamenává asistent trenéra Jiří Kopecký.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kladno po odchodu hráčů z NHL a Hlaváče s Majeským marně hledá herní pohodu

Ve včerejším prohraném utkání s Chomutovem se mohl jen ujistit, jak daleko teď mají k dokonalosti například kladenské přesilovky.

„Tři čtvrtě sezony to hrála jedna lajna, takže zbytek ani neměl kde si to vyzkoušet. Teď nám bývalá čtvrtá lajna hraje přesilovky…“

Jinými slovy - třeba takového Jana Hlaváče by teď kladenští určitě potřebovali jako sůl. Jenomže zkušený útočník před pár dny neodolal vábení švédské ligy, kterou z minulých let důvěrně zná.

„Co si budeme namlouvat, typického střelce tady nemáme, musíme si to vybojovat,“ zná recept na úspěch Kopecký.

„Takovýhle hráč nám chybí, zvlášť s Pavlem Paterou ve dvojici na přesilovku. Nedá se s tím ale nic dělat, musíme bojovat my, co jsme tady,“ okomentoval situaci Jiří Kuchler, který tuší, že boj o play-off bude pro oslabené Kladno ještě hodně náročný.

Aleš Procházka, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme