Kladno přišlo po prohře s Třincem o třetí extraligovou příčku

V souboji o třetí extraligové místo v tabulce porazili hokejisté Třince Kladno v předehrávce 34. kola na jeho ledě 1:4. Oceláři poprvé naplno bodovali na kluzišti soupeře od 12. října. Dva góly hostů zaznamenal útočník Daniel Rákos.

Třinecký brankář Šimon Hrubec přijímá gratulace k vítězství od spoluhráče Jana Peterka | Zdroj: ČTK

Do sestavy kladenských Rytířů se po více jak měsíci vrátil útočník Jiří Tlustý, ale domácí z počátečního tlalku vedoucí gól nevytěžili. Až v 11. minutě zvedali třinečtí hokejisté ruce nad hlavu, ale gól Bonka musel potrvrdit až videorozhodčí.

Při vyloučení kladenského útočníka Tomáše Plekance zvýšil Rákos. Na začátku druhé třetiny odešel ze hry právě hráč v NHL hající barvy Montrealu a Oceláří opět navýšili své vedení. Brankář Chábera sice šanci Květoně zlikvidoval, ale na jeho dorážku už nestačil.

Třinec i nadále kontroloval hru a měl více brankových příležitostí, ale další gól padl až v 54. minutě zásluhou Daniela Rákose, který se trefil porduhé v utkání. Na konečných 1:4 z pohledu Kladna snížil až po ráně bez přípravy Jaromír Jágr.

34. kolo hokejové extraligy:

Rytíři Kladno - HC Oceláři Třinec 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 58. Jágr (Tlustý) - 11. Bonk (M. Růžička, Galvas), 19. Rákos (Hrabal), 26. D. Květoň, 54. Rákos (Zíb, M. Růžička). Rozhodčí: Hribik, Homola - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 4377

Kladno: Chábera - Macholda, Černošek, Majeský, David Růžička, L. Procházka, Piskáček, Mocek, Doudera - Jágr, Plekanec, Tlustý - Kuchejda, Hlaváč, Kuchler - Strnad, Dalecký, Obdržálek - Eberle, Lukáč, M. Látal. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký
Třinec: Hrubec - Roth, Galvas, Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Rákos, Orsava - Klimenta, Polanský, Adamský. Trenéři: Turek a Janků

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít