Kladno prohrálo ve Zlíně a první místo extraligy přenechalo Brnu

Šnůra šesti vítězných utkání hokejistů Kladna skončila. Rytíři prohráli ve Zlíně 2:3 a na první příčce Tipsport extraligy je vystřídala brněnská Kometa, která zvítězila v Karlových Varech 4:3 v prodloužení. V dalších duelech devátého kola porazil Litvínov Liberec 3:2 po samostatných nájezdech, Třinec České Budějovice 5:0 a Plzeň Chomutov 2:1 po prodloužení. V předehrávce 35. kola zdolaly Pardubice Vítkovice 3:1.

Hokejisté Brna si z Karlových Varů vezou první místo v extralize

Hokejisté Brna si z Karlových Varů vezou první místo v extralize | Zdroj: ČTK

PSG Zlín - Rytíři Kladno 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

V polovině první třetiny otevřel skóre zápasu po hezké kombinaci Kladna Valský, ještě před koncem úvodní dvacetiminutovky vyrovnali Moravané po přesilovkové trefě Honejska. Ačkoliv ve druhé části Rytíři svého soupeře drtili, do vedení šli po ojedinělé akci Lešky. Náskok domácích ještě navýšil Horák, na což zareagoval kladenský kapitán Patera, ale závěr už si Berani pohlídali.

Branky a nahrávky: 19. Honejsek (Čajánek, Holík), 36. Leška (Balaštík, Hamrlík), 46. Horák (Holík) - 10. Valský (Dragoun, Kuchler), 49. Patera (Hlaváč). Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5, navíc Patera (Kladno) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 7000 (vyprodáno).

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 3:4 v prodl. (0:0, 2:3, 1:0 - 0:1)

To podstatné se začalo v Karlových Varech dít až kolem poloviny zápasu a fanouškům to předchozí absenci napětí a gólů rozhodně vynahradilo. Domácí byli díky Kumstátovi se Skladaným dvakrát o krok napřed, ale Kometa zásluhou Jakuba Svobody a Koreise dvakrát vyrovnala a po trefě Dočekala se dokonce dostala do vedení. To vše během sedmi minut druhé třetiny. V 56. minutě poslal karlovarský Zaťovič duel do prodloužení, které pro hosty rozhodl Hruška.

Branky a nahrávky: 30. Kumstát (Pech), 34. Skladaný (J. Doležal ml., Pohl), 56. Zaťovič (D. Nosek, D. Kohn) - 31. Valábik (J. Hruška, Zohorna), 35. Jakub Svoboda (Zohorna), 37. Dočekal (Koreis), 62. J. Hruška. Rozhodčí: Souček, Svoboda - Ondráček, Pouzar. Vyloučení: 5:9, navíc Gulaši a Skuhravý (oba K. Vary) oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3312.

HC Oceláři Třinec - HC Mountfield České Budějovice 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

One-man show. Jinak se asi představení domácího kanonýra Martina Růžičky. Jihočechy sám doslova zničil: nejdřív na dva góly přihrál a pak svůj výkon korunoval hattrickem. České Budějovice mu k tomu ale hodně dopomohly nedisciplinovaností, z deseti přesilovek totiž Oceláři tři využili. I hosté se mohli alespoň čestného úspěchu dočkat, ale Suja neproměnil trestné střílení.

Branky a nahrávky: 1. Zíb (M. Růžička), 12. Peterek (M. Růžička, Adamský), 34. M. Růžička (Polanský, D. Květoň), 47. M. Růžička (Roth, Galvas), 51. M. Růžička (Bonk). Rozhodčí: Hribik, Husička - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:10. Využití: 3:0. Diváci: 3197.

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Domácí namlsali diváky rychlým gólem, když se už po 24 vteřinách trefil Tomáš Vlasák. Jenže pak už se nedokázali proti výborně chytajícímu Řehořovi v brance Pirátů prosadit. Navíc hosté po Frolíkově gólu vyrovnali a dotáhli zápas k prodloužení. V něm o bodu navíc pro Plzeň rozhodl střelou po ledě znovu Tomáš Vlasák.

Branky a nahrávky: 1. Vlasák (Gulaš, Martin Straka), 64. Vlasák (Ševc, Martin Straka) - 18. Michael Frolík (Rýgl, Hřebejk). Rozhodčí: Sjoqvist (Švéd.), Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 2:8. Bez využití. Diváci: 5210.

HC Verva Litvínov - Bílí Tygři Liberec 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)

Liberečtí hokejisté se z výsledkové mizérie stále nemůžou dostat. A to to s nimi ve 33. minutě, kdy Bárta s Nedvědem reagovali na gól domácího Posmyka a otočili stav na 2:1, nevypadalo vůbec špatně. Jenže domácí střelec Martynek se trefil i tentokrát a rozhodovalo se až v samostatných nájezdech. To je parádní disciplína Litvínova, který v nich uspěl potřetí v řadě.

Branky a nahrávky: 20. Posmyk (Hübl, Ručinský), 42. Martynek, rozhodující sam. nájezd Hübl - 31. Bárta (Urban, Derner), 33. P. Nedvěd (Dušek, Havíř). Rozhodčí: Lacina, Hodek - Štofa, Beneš. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 4495.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Vítkovice Steel 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Pardubičtí fanoušci se konečně dočkali vítězství svého oblíbeného týmu na domácím ledě. Rozhodující krok k němu Východočeši udělali ve 33. minutě, ve které skórovali Cetkovský s Benákem. Na Hruškovo snížení pak rychle odpověděl domácí Somík a dvougólový náskok už si Pardubice nenechaly utéct.

Poprvé po příletu ze zámoří za ně nastoupil vítěz Stanley Cupu v dresu Bostonu David Krejčí. "První třetinu jsem byl překvapený, jak mi to bruslilo, ale asi jsem to přehnal a od poloviny zápasu jsem šlapal vodu a přál jsem si, ať vyhrajeme a ať už je konec. Měl jsem toho dost," přiznal po utkání.

Branky a nahrávky: 33. Cetkovský (V. Kočí, Beech), 33. Benák (Semorád), 48. Somík (T. Zohorna) - 45. R. Hruška (Ujčík). Rozhodčí: Minář, Pešina - Bláha, Kostka. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 7590.

sportovní reportéři, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít