Kladno se v extralize pokusí poprvé v sezoně porazit Slavii a zajistit si play-off

Kladenským Rytířům zbývá v hokejové extralize pouhý krůček k tomu, aby se stali jistými účastníky vyřazovacích bojů o titul. Proto už se také rozloučili s příjemnými vzpomínkami na páteční vítězství nad Zlínem a nejdůležitějším tématem je pro ně dnešní dohrávka 49. kola v Praze na Slavii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci HC Kladno | Foto: HC Rabat Kladno

„Nemůžeme něco vypustit a musíme se soustředit na další zápas, protože pořád máme postup, tedy první desítku, ve vlastních rukou,“ mobilizuje asistent kladenského trenéra Jiří Kopecký pro utkání se soupeřem, nad kterým jeho tým nedokázal v této sezoně zvítězit ani za pomoci zámořských posil.

I teď se mohou slávisté pochlubit velmi dobrou formou. Pohybují se v nejhořejších patrech tabulky. A pokud by dnes naplno bodovali, posunou se na druhé místo. A co je asi v dané chvíli pro soupeře Slavie nejnepříjemnější?

Přehrát

00:00 / 00:00

Dohrávku 49. extraligového kola obstará duel Slavie s Kladnem

„Hrajeme defenzivní hokej a dobře bráníme, což v tabulce je vidět. Nedáváme sice hodně gólů, ale snažíme se žádný nedostat a jeden dva dát,“ připomíná zkušený útočník Jan Alinč.

Na začátku sezony bylo hodně těch, kteří vnímali Slavii jako mužstvo postrádající velká jména. O to víc jsou teď překvapeni jejími výkony a výsledky.

„Ve Slavii se nekouká na to, jestli má někdo 40 kanadských bodů nebo dvacet. Hrajeme jako tým. Někdy jména nestačí. Když má mužstvo dobrý jména, tak to ještě neznamená, že budou hrát na čele.“

Hertl: udržet puk a rozehrát

Ale i v týmu postrádajícím hvězdy objevíme takové hráče, na které si budou muset kladenští obránci dávat bedlivý pozor. To se týká třeba 19letého Tomáše Hertla. Ten ještě před pár týdny pozorně sledoval na extraligovém ledě svůj velký hokejový vzor - Jaromíra Jágra.

„Přece jen jsem ještě mladší a sílu pomalu nabírám. Snažím se pracovat na tom, abych byl silný na puku. Říct jako Jaromír Jágr je asi moc silné slovo, ale snažím se hrát jako on, aby mě od puku nikdo neodstavil, a hlavně rozehrávat puky a připravovat šance pro spoluhráče. To je můj hlavní cíl.“

Cílem kladenských hráčů pro změnu je poprvé v sezoně Slavii porazit. Nakolik budou úspěšní, to ukáže zápas, který začíná v 18.10.

Aleš Procházka, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme