Kladno se v hokejové extralize trápí, ubývají i diváci na stadionu

Nebývá nijak vzácným úkazem, když se šéfové extraligových hokejových klubů objevují po prohraných zápasech v kabině a počastují hráče svojí kritikou. V případě Kladna je ovšem situace jiná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Hlaváč už v mužstvu Rytířů Kladno dvakrát působil | Foto: HC Rytíři Kladno

Jaromír Jágr to má ze zámoří na tamější zimní stadion přece jen dost daleko.

„Zprostředkovaně,“ odpovídá kladenský trenér Zdeněk Vojta na otázku, jak se ke hráčům dostávají zpoza oceánu komentáře a postřehy Jaromíra Jágra k jejich výkonům a výsledkům.

„U nás se dodržuje hierarchie klubu. To znamená, že Jaromír hovoří s výkonným ředitelem, což je Vašek Bartoš. Ten někdy mluví se mnou, někdy se sportovním manažerem, se kterým jsem v kontaktu,“ popisuje kouč Rytířů.

A co samotní hráči? Zaobírají se občas úvahami na téma: Co by tomu nebo onomu řekl asi Jaromír Jágr? „Nevím, jak moc tohle vnímáme. My tady teď máme svoje starosti. Snažíme se soustředit na to, co máme dělat na ledě,“ tvrdí obránce Libor Procházka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejisté Kladna jsou v krizi. Natáčel o tom Aleš Procházka

Chtě nechtě ale musí - stejně jako další kladenští hráči - vnímat to, že při domácích zápasech ubývá fanoušků. Smutným rekordem byl poslední televizní duel s Vítkovicemi, při kterém se na tribunách objevilo pouhých 1094 diváků.

„Samozřejmě je nám to strašně líto. Musíme prostě hrát tak dobře, aby zase přišli zpátky a začali nás podporovat,“ konstatuje Libor Procházka.

A svůj pohled přidává i trenér Vojta: „Myslím si, že hokej, který hrajeme, a hlavně výsledky, které nás provází, určitě nejsou pozvánkou pro diváky do hlediště.“

Dalo by se oponovat například tím, že beznadějně poslední Chomutov si na přízeň a trpělivost svých fanoušků stále nemůže stěžovat. Ale viděno kladenskýma očima - důležitější je debatovat o tom, jak získávat body a jak se v tabulce posunout ze 13. místa výš.

„Nemáme tady soupisku na to, že budeme dávat každý zápas pět šest gólů. To víme. Doufám, že na dva tři góly budeme vyhrávat,“ poznamenává obránce Tomáš Kaberle.

„Musíme víc bojovat, nedělat chyby dozadu a střílet branky,“ dodává k tomu kladenský trenér.

A novinkou je to, že ani ti nejzkušenější hráči nejsou pro něho nedotknutelní, pokud se jim něco nepovede. Naposledy na to doplatil kapitán týmu Pavel Patera. „Udělal chybu. A prostě hráči, kteří budou chybovat dozadu, budou sedět.“

Aleš Procházka, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme