Kladno stoupá tabulkou, Jágr vystřelil další výhru

Hokejisté Kladna vyhráli pátý duel v Tipsport extralize za sebou. V sedmém kole zvítězili v Českých Budějovicích 6:2 i díky dvěma gólům Jaromíra Jágra. Kladno je v tabulce třetí se ztrátou jednoho bodu na Brno a Třinec. Kometa prohrála v Litvínově 3:4 po samostatných nájezdech a Oceláři zdolali Liberec 5:4 v prodloužení. Na poslední místo klesla po porážce 4:5 v Plzni pražská Sparta. V dalších zápasech porazily Vítkovice Slavii 3:0, Zlín prohrál s Chomutovem 1:2 po samostatných nájezdech a Karlovy Vary s Pardubicemi také 1:2 po nájezdech.

Jaromír Jágr a Tomáš Plekanec v kladenském dresu

Jaromír Jágr a Tomáš Plekanec v kladenském dresu | Foto: Miroslav Bureš

Být v českobudějovické aréně třeba sedm tisíc míst, i ty by Jágr vyprodal. A stejně jako na jiných stadionech ani tady fanouškům příliš nevadilo, že jejich tým nezlomil sérii pěti výher Kladna v řadě.

Liberečtí hokejisté zažívají gólově plodné období. Nejprve v pátek zdolali Zlín 7:5, aby dnes tentokrát padli v Třinci 4:5 v prodloužení. V něm se naopak nerozhodlo v Litvínově a ve zlíně. Výhra Litvínova odsunula Brno z čela ligové tabulky.

HC Mountfield České Budějovice - Rytíři Kladno 2:6 (0:1, 1:4, 1:1)
Branky a nahrávky: 31. Vydarený (Suja), 60. Šimánek (Jank, Ptáček) - 6. Tlustý (Plekanec, T. Kaberle), 24. Jágr, 28. Mocek (Kuchejda), 36. Plekanec (Židlický), 38. Valský (Melka), 50. Jágr z trest. střílení. Rozhodčí: Blecha, Hradil - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 6421 (vyprodáno).

PSG Zlín - Piráti Chomutov 1:2 po sam. náj. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 50. Čajánek (Holík, Řezníček) - 4. Kraft (Pulpán, Michael Frolík), rozhodující nájezd Michael Frolík. Rozhodčí: Husička, Minář - Bláha, Jindra. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 3928.

HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 5:4 v prodl. (2:1, 2:3, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Hrabal (Bonk, M. Růžička), 16. Polanský (M. Růžička, Lojek), 33. Bonk (Varaďa, Klouček), 33. D. Květoň (Adamský, Peterek), 64. M. Růžička (Bonk, Hrabal) - 18. Bulíř (T. Urban, P. Nedvěd), 26. Galamboš (Čakajík), 30. Netík (P. Nedvěd, Cebák), 36. Bulíř (Šmíd, P. Nedvěd). Rozhodčí: R. Polák, Mikula - Dřínovský, M. Čech. Vyloučení: 7:9, navíc T. Urban (Liberec) 10 minut. Využití: 1:2. Diváci: 3889.

HC Verva Litvínov - HC Kometa Brno 4:3 po sam. náj. (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Hanzl (Skelnička), 32. Stříteský (Martinka, Trávníček), 52. Baláž (Havelka), rozhodující nájezd Hanzl - 5. T. Svoboda (J. Svoboda), 34. Holec (Krejčiřík, Koreis), 39. J. Hruška (J. Svoboda). Rozhodčí: Fraňo, Kalivoda - Horinek, Kis. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 4698.

HC Vítkovice Steel - HC Slavia Praha 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 30. Szturc (Ujčík), 32. Klimek (Huna), 59. Burger (Szturc, Malík). Rozhodčí: A. Jeřábek, Trombík - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:4, navíc R. Polák (Vítkovice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4061.

HC Energie Karlovy Vary - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:2 po sam. náj. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 38. D. Nosek (Gřegořek, Pech) - 48. Brendl (Píša, Bartek), rozhodující nájezd Bartek. Rozhodčí: Šindler, Hodek - Pešek, Bádal. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. Diváci: 2909.

sportovní reportéři Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít