Koho postavit do brány? Odpověď zatím zná jen kouč Vítkovic Trličík

Vítkovice s Pardubicemi, České Budějovice s Libercem. Takový je dnešní scénář play off hokejové extraligy. Obě čtvrtfinálové série mají společné to, že na zápasy je zatím stav nerozhodný 1:1. A o čem teď asi nejspíš debatují vítkovičtí a pardubičtí fanoušci?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítkovický gólman Roman Málek udržel v Liberci čisté konto | Zdroj: ČTK

Možností se nabízí hned několik. A nechybí mezi nimi dilema, zda domácímu týmu bude či nebude k dispozici brankář Málek laborující se zraněním třísel. Pro pardubického trenéra Pavla Hynka to ale určitě není hlavní téma jeho předzápasových plánů.

„Minulé série Romana Málka možná trochu démonizovaly. Šindelář tady předvedl výborný výkon a dalo by se říci, že nás vychytal. Je to taky zkušený gólman,“ vysvětluje šéf pardubické lavičky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Za stavu 1:1 dnes pokračují dva čtvrtfinálové duely play off hokejové extraligy

Koneckonců postačující vizitkou byl pro Filipa Šindeláře už samotný fakt, že v Pardubicích se v pátek vydatnou měrou zasloužil o první čtvrtfinálovou výhru. Což samozřejmě nemohl přehlédnout ani vítkovický trenér Mojmír Trličík.

„Předvedl skvělý výkon. Nejen v závěru a nájezdy, ale i v průběhu utkání vychytal dva samostatné úniky a další šance.“

Kdo se tedy nakonec objeví v domácí brance? Odpovědi se dostane fanouškům i soupeři až těsně před zápasem. Jisté je naopak to, že pardubičtí se budou muset aklimatizovat na trochu širším kluzišti, než na jaké jsou zvyklí. Ani z toho ovšem trenér Hynek nedělá žádnou vědu.

Z nudle na letiště

„Rozdíly ve velikosti hřišť zas nejsou tak markantní. Nejedeme z nudle na letiště. Ve Vítkovicích je to optický klam, protože tribuny u nás jsou příkřejší, kdežto tam je to hodně rozlehlé. Myslím si, že metr šířky nehraje takovou roli.“

Také vítkovický kanonýr Viktor Ujčík si nedělá iluze o tom, že východočeši by byli přechodem na širší kluziště nějak znevýhodněni.

„Vzhledem k tomu, že mají hráče, kteří hodně bruslí a jsou techničtí, tak jim vůbec nebude vadit, že budou hrát na větším hřišti. Hokej bude trochu více roztažený do stran, ale principy jako tlačit se do brány a hodně střílet budou vždycky stejné. Pardubice mají výborné a zkušené hráče. Někteří hrají za národní tým. Zase to bude boj a boj!“

A bylo by překvapením, kdyby totéž neplatilo také o druhém dnešním čtvrtfinále play off, jehož aktéry budou hokejisté Českých Budějovic a Liberce.

Aleš Procházka, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme