Komentátor Ferraro neměl rád Jágra jako hráč. Dnes jeho hru miluje

Po osmnácti odehraných sezonách v NHL zná Jaromíra Jágra velmi dobře hlavně jako protihráče. Dnes padesátiletý Ray Ferraro po konci kariéry usedl za komentátorský pult a nabízí postřehy pro kanadskou televizi TSN.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý hráč NHL a součaný komentátor kanadské televize TSN Ray Ferraro | Foto: František Kuna

„Miluju koukat na to, jak hraje, ale nerad jsem hrál proti němu. Je o nějakých 20 kilo těžší, to je strašně moc. Jako komentátor si užívám sledování všech velkých hokejových hvězd. Právě takový Jágr je. Jeden z nejlepších hokejistů naší generace,“ říká Ray Ferraro, který hrál v NHL během 18 let za 5 týmů.

Teď komentuje s kanadskou legendou a členem Hokejové síně slávy v Torontu Gordem Millerem zápasy světového šampionátu. A zvlášť pohled na Jágra si hodně užívá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bývalý hráč NHL a v současné době komentátor kanadeské televite TSN Ray Ferraro hrál v NHL proti Jágrovi a dodnes obdivuje jeho umění

„Je skvělé sledovat dvě věci. Tou první je, jak se chovají fanoušci, když Jágr dostane puk a něco s ním udělá. Stojí a tleskají,“ uznává Ferraro.

„A taky je krásné vidět tu spoustu Jágrových dresů. Nejen dres národního týmu, ale i všech možných klubů NHL, kde hrál. Je to opravdová ikona na celém světě, nejen v České republice,“ skládá Ray Ferraro pochvalu aktuálně nejlepšímu českému střelci šampionátu - čtyřgólovému Jaromíru Jágrovi.

Od začátku slavné osmašedesátky v NHL uplynulo 25 let a Ferraro si to moc dobře pamatuje.

„Když Jaromír přišel do NHL, hrál jsem za Islanders, hráli jsme proti sobě často. Od té doby, co jsem ho poznat, až do teď, kdy stále hraje, obdivuji hlavně to, jakým stylem pořád dokáže hrát v tomhle věku. Když tehdy odešel do KHL, přišlo mi, jakoby znovu našel svoji lásku k hokeji. Je na něm vidět, jak moc si to užívá.“

Jágrův styl hokeje baví nejen spoluhráče a fanoušky, ale také spolukomentátora kanadské TSN Raye Ferrara. Tomu je dnes padesát a v Jágrově současném věku si už pět let užíval pomyslného hokejového důchodu.

MS hokej 2015. Základní skupina Česko vs. Francie: Jaromír Jágr | Foto: Český rozhlas

Skončil jsem v osmatřiceti. Znám ale dost hráčů, kteří jsou stále aktivní ve stejném věku jako Jágr. Ale jeho síla a šikovnost je ale úplně jinde než u podobně starých hráčů. Je to tím, že mu prostě neseberete puk, nebo je to přinejmenším strašně těžké. Někdy až nechápu, co dovede s rukama,“ kroutí hlavou Ray Ferraro.

Hokejovou výstroj vyměnil za oblek a jeho angličtinu uslyšíte na komentátorské tribuně dost zřetelně, i když je vyprodáno. A asi byste ho ani nepoznali, kdo sbíral hokejové kartičky, pamatuje si Ferrara s knírkem, který ale odešel s koncem jeho kariéry.

Vojtěch Bureš, František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme