Kometa Brno i Kladno jdou dál za záchranou

Hokejisté Komety Brno i Kladna dál dokazují, že to se zachováním extraligové příslušnosti myslí naprosto vážně. Oba na začátku play out podceňované týmy si totiž do minitabulky připsaly další tři body. Brno porazilo Karlovy Vary 2:1, stejným výsledkem vyhrálo také Kladno na ledě Mladé Boleslavi.

Hokejová extraliga

Hokejová extraliga | Foto: F. Tichý

HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

K vidění byl průměrný hokej, který hosté v úvodních minutách jen odbruslili. V závěrečné třetině však zahráli zcela jinak. Rychleji bruslili, lépe kombinovali, ale stačili jen snížit na 1:2. Nepomohla jim ani závěrečná power play. Kometa tak ziskem tří bodů udělala velký krok k záchraně v soutěži.

00:00 / 00:00

reportáže z pátečních zápasů play out

Branky a nahrávky: 20. Richter (Brabenec), 33. Dopita (Erat) - 47. Košťál (Pech). Rozhodčí: Blecha, Mikula - Chytil, Poruba. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Diváci: 7123.

BK Mladá Boleslav - HC Geus Okna Kladno 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Hokejový odvar pochopitelně potěšil více kladenské fanoušky. Na vítěznou notu je naladil v deváté minutě kapitán Patera, když potrestal chybnou rozehrávku domácího Macha. Na začátku druhé části se úspěšnou dorážkou prosadil Kalla, a to byla pro boleslavské rána, ze které se už nedokázali vzpamatovat. Až v 58. minutě snížil na rozdíl jediné branky obránce Jindra. K vyrovnání ale boleslavským nepomohla ani závěrečná power play.

Branky a nahrávky: 58. Jindra (Žabka) - 9. Patera, 21. Kalla (J. Mrázek, Bílek). Rozhodčí: Hodek, Hrubý - Bejček, Lhotský. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 2230.

Ivan Quirenz, Pavel Petr, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít