Kometa Brno porazila Kladno a postupuje do čtvrtfinále play off, Třinec-Zlín 6:2

Hokejisté brněnské Komety slaví postup do čtvrtfinále play off. Po dramatickém třetím utkání dokázali Moravané zvítězit v Kladně 4:3 po samostatných nájezdech. Ve druhé sérii předkola zvítězil Třinec nad Zlínem 6:2 a na zápasy vede 2:1.

Radost brněnských hráčů

Radost brněnských hráčů | Zdroj: ČTK

Rytíři Kladno - HC Kometa Brno 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 3:1, 0:2 - 0:0)

Kladenští začali nervózně, ale ve druhé třetině šel jejich výkon nahoru a odměnou jim bylo vedení 3:1. Jenže v závěrečné třetině využila Kometa pasivity soupeře a zaslouženě srovnala na 3:3.

Nakonec došlo až na samostatné nájezdy, které rozhodly o vítězství hostů 4:3 a také o tom, že Brno vyhrálo celou sérii 3:0 a postupuje do čtvrtfinále play off.

00:00 / 00:00

Reportéři Českého rozhlasu jsou na každém hokejovém utkání

Branky a nahrávky: 21. Patera (David Růžička), 29. J. Drtina (Pavlů, Bicek), 32. Bicek (Patera, Kameš) - 31. Jakub Svoboda (Divíšek, Malec), 52. Dlouhý (Němec), 58. Erat (Petrovický), rozhodující sam. nájezd Němec. Rozhodčí: Fraňo, Homola - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:1. Diváci: 5958. Konečný stav série: 0:3.

HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)

Třetí zápas série mezi Třincem a Zlínem rozhodla poslední třetina. Do ní vstoupil Zlín s vědomím jednobrankového manka aktivněji, jenže byl to Třinec, kdo dával góly.

Oceláři se prosadili hned třikrát, pokaždé při nestejném počtu hráčů na ledě. Z přesilovek se trefili Zíb s Peterkem, v oslabení pak Hořava, kterému patřila i úvodní branka zápasu.

Branky a nahrávky: 19. M. Hořava (Klouček, Polanský), 25. M. Hořava (Kůrka), 29. Zíb (Hrabal, Varaďa), 37. Peterek (Hrabal, Adamský), 49. Kůrka (Varaďa, Bonk), 59. Zíb (Peterek, Kůrka) - 28. Melenovský, 60. Čajánek (Leška, Hamrlík). Rozhodčí: Hodek, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:9, navíc Klouček (Třinec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 4154. Stav série: 2:1.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít