Kometa Brno předskočila Kladno na druhou příčku extraligové tabulky

Hokejisté Brna vyhráli ve 28. extraligovém kole nad Kladnem 4:0 a svého dnešního soupeře odsunuli za sebe na třetí místo. Rytíři s Kometou prohráli potřetí v sezoně a poprvé v letošním ročníku neskórovali. Vítkovice si na domácím ledě poradily s nejlepším týmem na kluzištích soupeřů Zlínem 4:2. Litvínov před svými fanoušky nestačil na České Budějovice 1:4.

Třetí zápas předkola play off hokejové extraligy Rytíři Kladno - HC Kometa Brno 3. března v Kladně. Vojtěch Němec z Komety Brno střílí jediný gól obou týmů v nájezdech. V brance je kladenský Lukáš Cikánek | Zdroj: ČTK

Třinec i podeváté v řadě porazil Karlovy Vary – tentokrát 5:4 po samostatných nájezdech, když rozhodl Hrabal. Individuální dovednostní disciplína musela určit i vítěze duelu v pražské O2 aréně. Slavia si připsala dva body za výhru 3:2, když domácí proměnili všechny nájezdy. Sparta se raduje z vítězství 2:1 na ledě posledního Liberce.

HC Vítkovice Steel - PSG Zlín 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)

Hokejisté domácích s několik změnami v sestavě měli od úvodní buly navrch, ale po devíti minutách šli do vedení Berani, díky přesnému zakončení Veselého. Dvěma brankami Huny a Szturce těsně před koncem první části ale Vítkovice průběh otočily.

Pak sice vyrovnal Linhart po druhé gólové přihrávce Hamrlíka, ale v posledním dějství rozhodl svým druhým gólem Huna. Při power-play Zlína pečetil vítězství Burger.

Branky a nahrávky: 16. Huna (Sloboda, Svačina), 18. Szturc (Šedivý, Kolouch), 44. Huna (Roman, Svačina), 60. Burger (Kuba) - 9. Veselý (Hamrlík, Leška), 27. Linhart (Hamrlík, Leška). Rozhodčí: Minář, Trombík - Jindra, Skopal. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 4035

HC Verva Litvínov - HC Mountfield České Budějovice 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Skóre otevřel v 18. minutě sedmou brankou v sezoně Milan Michálek ranou mezi Francouzovy betony. Po pauze se na ledě přiostřilo a jednu z nabízených přesilovek českobudějovičtí využili, když se zblízka prosadil Šimánek.

A když dostal po padesáti minutách nabito Hanzal, nebylo o vítězi pochyb. Pak se ještě prosadil Andrew Ference, ale konečnou podobu výsledku stanovil dvě minuty před koncem snižující Majdan, který překonal debutanta v letošním ročníku mezi třemi tyčemi Kováře.

Branky a nahrávky: 58. Stříteský (Majdan) - 18. Michálek (Hanzal, Prospal), 30. Šimánek (L. Květoň), 50. Hanzal (Šimánek, Michálek), 55. Ference (Hanzal, Prospal). Rozhodčí: Šindler, Hodek - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 3895

HC Kometa Brno - Rytíři Kladno 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

V přímém souboji o druhou příčku kladenští jakoby s návratem obránce Židlického za moře přišli o jistotu v zadních řadách a inkasovali už ve 4. minutě z hole Hořavy. Na další zásah muselo vyprodané hlediště v hale Rondo čekat do 35. minuty, kdy z dorážky skóroval Holec při početní převaze.

Kometa i nadále kontrolovala hru a v přesilovce, kterou si přenesla do závěrečného dějství, soupeři ještě více odskočila po trefě Čermáka. Cháberu pak ještě zaskočil tečí Divíšek a bylo hotovo. Závěrečný nápor Rytířů zmařil vyloučením 2+2 kapitán a majitel klubu Jaromír Jágr, poté po potyčce i Plekanec.

Branka:4. M. Hořava, 37. Holec (Petrovický, Erat), 41. Čermák (M. Hořava, Dočekal), 44. Divíšek (Valábik, J. Svoboda). Rozhodčí: Baluška, Müllner (oba SR) - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 7200 (vyprodáno)

HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 4:5 po sam. náj. (0:3, 2:0, 2:1 - 0:0)

Tříbrankový náskok si Oceláři vypracovali už během první třetiny díky trefám Peterka, Hrabala a Polanského. Až po polovině zápasu vykřesal naději karlovarský Pech, a když po necelé minutě snížil Vachovec, bylo zaděláno na drama. Ovšem při vlastním oslabení vrátil Třinci dvoubrankový náskok střelou do horního růžku Adamský.

Energii přesilovka nevyšla, ale ihned po jejím skončení vyhrál buly Skuhravý pro Zuckera a ten se nemýlil. Vyrovnáno bylo po celkově desáté letošní brance Pecha. Prodloužení konec zápasu nepřineslo a tak rozhodly nájezdy, ve kterých se trefil jen Hrabal, a Třinec vyhrál.

Branky a nahrávky: 32. Pech (Košťál, Bicek), 33. Vachovec (Skladaný, Zucker), 44. Zucker (Skuhravý), 49. Pech (Grman, D. Nosek) - 2. Peterek (Adamský, D. Květoň), 7. Hrabal, 15. Polanský, 43. Adamský (Zíb), rozhodující nájezd Hrabal. Rozhodčí: Pešina, R. Svoboda - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2877

HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň 3:2 po sam. náj. (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0)

Utkání Plzně na Slavii příliš hokejové krásy, ale hlavně přesného zakončení nepřineslo nebo alespoň ne úvodní dvě dějství. Branky začaly totiž padat až v tom třetím. Nejprve plzeňský kapitán Straka překonal Furcha střelou mezi betony. Odpovědět dokázal Hertl a červenobílí zápas otočili Poletínovým gólem necelých pět minut před třetí sirénou.

Indiánům se ovšem při power-play podařilo zásluhou Kováře porážku odvrátit. Duel dospěl až do samostatných nájezdů. V těch za Mazancova záda protlačili kotouč Kalla, Bednář i Krenželok, zatímco za Západočechy se trefil jen Pletka.

Branky a nahrávky: 47. Hertl (Bednář, Kuboš), 56. Poletín (Stránský, Kadlec), rozhodující sam. nájezd Bednář - 43. Martin Straka (Marušák, St. Pierre), 59. Jan Kovář (Gulaš, Marušák). Rozhodčí: Souček, Wagner - J. Svoboda, Ondráček. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 4518

Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Vyhrocený duel o chvost tabulky dlouhou dobu přinášel pouze menší tresty, ale ani v nestejném počtu hráčů na ledě se ani jeden z týmů nedokázal v Liberci gólově zapsat do statistik. Až pět minut před druhou přestávkou kapituloval Vošvrda po Hlinkově přesné střele z mezikruží. Duhou branku Pražanů přidal po návratu z kabin Broš. Bílým Tygrům se podařilo jen snížit zásluhou Víška. Sparta se díky tomu posunula na 11. místo.

Branky a nahrávky: 48. Víšek (Čakajík) - 35. Hlinka (Milam, Tenkrát), 43. Broš (Hovorka). Rozhodčí: Hribik, Blecha - Rozlílek, Kis. Vyloučení: 10:9. Využití: 0:1. Diváci: 3955

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít