Kometa Brno vyhrála v Plzni i druhé semifinále

Hokejisté Komety Brno vyhráli i druhé semifinálové utkání play-off České pojišťovny v Plzni. O jejich vítězství 1:0 rozhodl ve 46. minutě Róbert Petrovický. Kometa tak může už v následujících dvou duelech na domácím ledě rozhodnout o postupu do finále.

Brněnský brankář Jiří Trvaj vyřešil tentokrát v Plzni všechny pokusy domácích, včetně tohoto nájezdu Jana Kováře | Zdroj: ČTK

HC Plzeň 1929 - HC Kometa Brno 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Pro domácí bylo deprimující už to, že brněnský tým začal hodně aktivně a v úvodní třetině měl herně i střelecky navrch. Potom sice plzeňští hráči přidali, nedokázali se ale prosadit proti bezchybné obraně Komety a skvěle chytajícímu Trvajovi.

O osudu utkání tak rozhodl ve dvojnásobné přesilovce ve 46. minutě Róbert Petrovický. Ten přejel od modré čáry křížem skoro celé pásmo a z kruhu prostřelil padajícího obránce i gólmana Mazance.

Domácí se ve zbytku utkání snažili druhou domácí prohru v semifinále odvrátit, v jejich největší šanci ale ztroskotal Jan Kovář při samostatném úniku na brněnském brankáři, a ke skórování nepomohla Plzni ani závěrečná power-play.

Branka a nahrávky: 46. Petrovický (Kováčik, Trvaj). Rozhodčí: Hradil, Fraňo - Kostka, Bláha. Vyloučení: 9:9. Využití: 0:1. Diváci: 7831. Stav série: 0:2.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít