Kometa chce zopakovat finále play off z roku 2012. Nezapomenutelné, říká útočník Němec

Deset sezon už se v hokejové extralize hraje předkolo play off. Žádný z týmů, které postoupily dál, však nevyhrál titul. Vždy se ukázalo, že jsou na tom lépe celky z vyšších pater tabulky po základní části. V roce 2012 ale překvapila brněnská Kometa, která došla do finále.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojtěch Němec (vpravo) na finálovou jízdu z roku 2012 dodnes vzpomíná | Zdroj: ČTK

„My, co jsme to tady zažili, to v hlavách máme. Moc už nás ale není. Samozřejmě by bylo nádherné to zopakovat. Bylo to něco, na co se nezapomíná. Nikde není napsáno, že se to nemůže povést,“ říká útočník Komety Vojtěch Němec.

Když se povede sezona nad očekávání, což je právě tehdejší příběh Komety, vzpomene si celkem podrobně, jak to tehdy celé bylo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejový útočník brněnské Komety Vojtěch Němec si náročnou cestu play off 2012 dobře pamatuje. Bylo by nádherné to zopakovat, říká

„Začalo to s Kladnem. Vyhráli jsme 3:0 na zápasy. Vypadalo to jednoduše, ale snadné to samozřejmě nebylo. Pak jsme přešli přes Spartu, která byla nadupaná, a přes Plzeň, která hrála taky výborně. Ve finále jsme nestačili na Pardubice, které jsou v situaci, v které jsou. Cesta to byla složitá a dlouhá, ale kéž bychom ji měli i letos,“ přeje si Němec.

Brno čeká v předkole Chomutov. Začínat se bude na severu Čech, a to tři dny po konci základní části.

„Otázkou je, jestli by po takovém hektickém průběhu posledních kol a náročném programu bylo záhodno mít chvilku volno a odpočinout si, nebo pokračovat. Uvidí se na zápase, v tuhle chvíli nejsem schopný to říct. Je to na názoru. Může se stát, že tým z předkola vyhraje 3:2 a bude hrát čtyřikrát prodloužení. A bude tak vycucaný, že za dva dny přijde na čtvrtfinále a nebude mít nohy. Je to spekulativní,“ dodává útočník Komety.

Předkolo play off tak může mít klady i zápory. Týmy se rozehrají, ale třeba i unaví a pak je bude čekat odpočinutý první Liberec nebo druhá Sparta.

Na ně narazí postupující z předkola. Budou to vítězové duelů Brno-Chomutov a Zlín-Třinec. Play off začíná v pondělí v 17.20 a hraje se na tři vítězné zápasy.

František Kuna, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme