Kometa má zelenou. Brněnští hráči sehrají v zimě dvě utkání pod širým nebem

V zámořské NHL tolik oblíbené utkání pod širým nebem se po čtyřech letech opět vrací do České republiky. A opět u toho bude Kometa Brno. „Winter Classic“, jak se populární zápas nazývá, se uskuteční na bývalém zimním stadionu Za Lužánkami. Kometa přivítá v lednu nejprve Plzeň a o necelý týden později pražskou Spartru.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prostor bývalého zimního stadionu Za Lužánkami se chystá na zápas pod širým nebem

Prostor bývalého zimního stadionu Za Lužánkami se chystá na zápas pod širým nebem | Foto: Kometa Brno

Zápas s Plzní se uskuteční 3. ledna od 13:00. Ve čtvrtek sedmého se odehraje exhibiční utkání hokejových týmů Masarykovy a Karlovy univerzity. Celý program vyvrcholí v pátek 8. ledna zápasem domácích se Spartou.

„Jedná se o velmi výjimečnou událost, která nemá v České republice obdoby, a my jsme velmi rádi, že můžeme být její součástí. Hrát za Lužánkami a před tribunami pro 20 000 diváků bude velký zážitek pro všechny,“ těší se na utkání generální manažer HC Škoda Plzeň Martin Straka.

Záštitu nad utkáním převzala ministryně školství Kateřina Valachová. „Prostřednictvím záštity bych chtěla vyjádřit podporu nejen hokeji v Brně, ale všem, kteří investují velké úsilí do jeho přípravy,“ dodala politička původem z Brna.

První utkání podobného formátu se v české extralize uskutečnilo v roce 2011. Tehdy se o organizaci postaraly Pardubice a jejich soupeřem byla právě brněnská Kometa. Na utkání pod hlavičkou Open Air Game dorazilo 17 140 diváků, což stanovilo nový rekord Tipsport extraligy. Organizátoři by tentokrát rádi přilákali návštěvu přes 20 000 diváků a překonali tak dosavadní rekord.

Z technických důvodů budou všechna místa na stání. Vstupenky se začnou prodávat 16. listopadu a jednotná cena bude 990 korun pro dospělého a 390 pro dítě do 130 centimetrů.

Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme