Kometa porazila Karlovy Vary 4:2 a posunula se na druhé místo v tabulce

Hokejisté Komety Brno zvítězili v dohrávce 6. kola Tipsport extraligy nad Karlovými Vary 4:2. Domácí drželi krok pouze v úvodní dvacetiminutovce. Bodově se tak Brno vyrovnalo s Chomutovem, poskočilo na druhou příčku tabulky a na první Třinec ztrácí jeden bod.

Kometa Brno zvítězila nad Karlovými Vary a posunula se na druhé místo

Kometa Brno zvítězila nad Karlovými Vary a posunula se na druhé místo | Zdroj: ČTK

Kometa, která přes léto výrazně posílila, se dostala do vedení už ve třetí minutě utkání. Brankář Karlových Varů Tomáš Závorka nejprve vyrazil střelu Marka Kvapila, ale následně nestačil na dorážku Martina Nečase, který poslal Brno do vedení 1:0. Domácí ale stihli vcelku rychle zareagovat a v osmé minutě srovnal Sebastian Gorčík s pomocí teče hostujícího obránce.

Opět stačily asi čtyři minuty a Kometa šla znovu do vedení zásluhou Tomáše Vondráčka o vyrovnání se ale za padesát sekund postaral Tomáš Dujsík. Následně byl v šanci Denis Kindl, ale vyražený puk nestačil zpracovat.

Ve druhé části těsně minul Tomáš Vondráček, ale Peter Trška už se nemýlil. Svým druhým gólem v sezóně poslal Brno do vedení 3:2. Na druhé straně si Václav Skuhravý najel před branku, kam mu nahrával Pat Mullane, ale Karel Vejmelka si s tečí poradil. Dvě minuty před koncem druhé části vstřelil druhou branku v utkání Tomáš Vondráček a díky tomu Kometa odskočila do dvoubrankového vedení.

Denis Kindl se snažil hned v začátku třetí třetiny překvapit Karla Vejmelku z mezikruží, ale ten byl pozorný. Následně zneškodnil šanci Tomáše Rachůnka a poté znovu střelu Denise Kindla. Bylo vidět, že gólman Brna chytá v obrovské herní pohodě. Domácí nedokázali využít ani tři přesilové hry, které jim byly nabídnuty v konci třetiny a Kometa si tak připsala páté vítězství. Karlovy Vary naopak popáté prohrály.

Góly:
Domácí: 07:04. Gorčík, 12:48. Dujsík
Hosté: 02:35 Nečas, 11:58 T. Vondráček, 27:22 Trška, 38:00 T. Vondráček
Domácí: Závorka (Honzík) – Harant, Dujsík, Sičák, Baránek, Tomáš Dvořák, Benák, M. Rohan – T. Rachůnek, Stloukal, Kindl – Mullane, Skuhravý, V. Tomeček – Harkabus, Matuš, Gorčík – Gríger, Flek
Hosté: Vejmelka (Slavíček) – Štencel, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, F. Král, Zábranský – M. Kvapil, Nečas, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, Haščák – J. Káňa, Čermák, H. Zohorna – Dočekal, Hruška, T. Vondráček

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít