Kometa porazila Zlín, ve čtvrtfinále vede 3:2 na zápasy

V nejvyrovnanější sérii čtvrtfinále play-off hokejové extraligy si důležité vítězství připsala Kometa Brno. V domácí hale porazila PSG Zlín 2:1 a v sérii hrané na čtyři vítězství vede 3:2. Šestý zápas se hraje v sobotu ve Zlíně.

Hráčům Brna stačily v pátém čtvrtfinále k vítězství 2 góly

Hráčům Brna stačily v pátém čtvrtfinále k vítězství 2 góly | Zdroj: ČTK

První třetině vládli oba brankáři. Brněnský Čiliak i zlínský Kašík zlikvidovali několik nadějných akcí. Bezbrankový stav trval až do konce 18. minuty, kdy si obránce Tomáš Dujsík po návratu z trestné lavice najel do útočného pásma na Čermákovu přihrávku a získal Kometě vedení.

22letý zlínský gólman Libor Kašík držel těsnou ztrátu i ve druhé třetině. V obrovských šancích před ním byli Němec, Ton i Ostřížek, všechny ale brankář v modrém vychytal, při Čermákově ráně mu navíc pomohla i tyč.

Podruhé Kometa skórovala až na začátku třetí třetiny, když Tomáš Vondráček našel po nenápadném individuálním průniku Viléma Buriana v ideální pozici a šestadvacetiletý útočník zdvojnásobil domácí vedení.

Čtyři minuty před koncem sice zdramatizoval zápas Oldřich Kotvan, ale vyrovnat už hráči PSG před vyprodanou brněnskou halou nedokázali. Kometa se po vítězství 2:1 ujala v sérii vedení 3:2.

K šestému střetnutí se série přesune do Zlína, kde je v sobotu na programu šestý duel. Případné rozhodující utkání bude v pondělí hostit opět brněnská hala Rondo.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 5. zápas:
HC Kometa Brno - PSG Zlín 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 18. Dujsík (L. Čermák, J. Káňa II), 42. Burian (Vondráček, Koreis) - 56. Kotvan (Köhler). Rozhodčí: Hodek, Pešina - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 7:9, navíc Okál, Čajánek (oba Zlín) oba 10 min. Bez využití. Diváci: 7200 (vyprodáno). Stav série: 3:2.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít