Kometa se odlepila ode dna, předstihla Kladno. Plzeň zkazila Haškovi oslavy

Poslední příčka pro Kometu Brno už není nezvratnou definitivou letošního ročního ročníku O2 extraligy. Vysoká výhra nad Českými Budějovicemi a zaváhání Kladna na Slavii určilo novou podobu chvostu tabulky. Dárek ke svým 45. narozeninám nedostal Dominik Hašek. Jeho Pardubice totiž prohrály s Plzní 1:4.

O2 Extraliga

O2 Extraliga | Foto: O2 ELH

HC Kometa Brno - HC Mountfield České Budějovice 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Kometa odehrála utkání ve velkém stylu a o vítězství rozhodla v začátku druhého dějství v rozmezí necelých šesti minut. Hosté nenašli recept na brněnskou zdravou agresivitu a odešli poraženi rozdílem třídy. Po dvou gólech vítězů vsítili Dopita a Huml.

Branky a nahrávky: 22. Dopita (Hubáček, Erat), 26. Huml (Protivný, J. Svoboda), 28. Dopita (Erat), 58. Huml (Brabenec, Novák). Rozhodčí: Souček, Hodek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).

00:00 / 00:00

HC Slavia Praha - HC Geus Okna Kladno 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)

Pražané potopili svého soupeře na dno tabulky už v první třetině, kterou vyhráli po zásluze 3:0. Kladno využilo v prostředním dějství určitého slávistického polevení, vyrovnalo hru a snížilo skóre. V závěru trefil Bělohlav tyč a Patera korigoval na 2:3, jenže o důležité body už Slavia nepřišla.

Branky a nahrávky: 7. Havel (V. Růžička ml.), 16. T. Svoboda (Campbell, Vondrka), 20. Kadlec (Holec, Havel) - 22. Bílek (Eberle), 54. Patera (Kameš, Eberle). Rozhodčí: Mikula, Turčan - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. Diváci: 4880.

HC Eaton Pardubice - HC Plzeň 1929 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Domácí doplatili na krajně nepovedené přesilovky, naopak hosté dokázali skórovat v početní převaze hned třikrát. Soupeřovu naději na body definitivně uťali dvěma slepenými góly z 50. minuty.

Branky a nahrávky: 22. Píša (P. Sýkora, Pivko) - 5. Bomersback (Benda), 21. Jan Kovář (Jiří Hanzlík), 50. Vampola (Vlasák, Jiří Hanzlík), 50. Dvořák (M. Heřman, Tvrdík). Rozhodčí: Polák, Jeřábek - Blümel, Rittich. Vyloučení: 9:12, navíc Pineault - O'Brien oba do konce utkání. Využití: 0:3. Diváci: 9748.

BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Góly v duelu, který nepostrádal tempo, začaly padat až v polovině zápasu. Do té doby Schwarz a Přikryl dokázali vždy spolehlivě zasáhnout. Nebezpečnější v zakončení byli ale přecijen hráči Sparty. Dvakrát sice o své vedení přišli, gól z hole obránce Hanzlíka jim ale definitivně zajistil tři body. O další zásahy Sparty se postarali Macholda a Ton, za domácí skórovali Bahenský a Nouza.

Branky a nahrávky: 32. Bahenský (Gajovský, Handlovský), 44. Nouza (Boháč, Duben) - 30. Macholda (D. Výborný, Jan Hanzlík), 42. Ton (D. Výborný, Vydarený), 45. Jan Hanzlík (Broš). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 4010.

HC Vítkovice Steel - HC Benzina Litvínov 6:3 (1:1, 2:1, 3:1)

Zápas bohatý na góly rozehráli lépe hosté. Po trefách Reichela a Dragouna vedli na začátku druhé části 2:1. Jenomže domácí bojovali a i v koncovce jim tentokrát přálo potřebné štěstí. Trefy Sičáka, Štefanky, Szturce, Svačiny, Kuboše a Selingra rozhodly o tříbodové výhře.

Branky a nahrávky: 13. Sičák (Ujčík, Szturc), 28. Štefanka (Trnka, Kuboš), 29. Szturc (Ujčík, R. Hruška), 47. Svačina (Jurečka), 51. Kuboš (R. Hruška, Ujčík), 59. Selingr (Treille, Vrána) - 1. Reichel (Lukeš, Jánský), 23. Dragoun (Jenáček, Bojer), 53. Kroupa (Majdan). Rozhodčí: Hradil, Husička - Čech, Poruba. Vyloučení: 7:7, navíc Selingr (Vítkovice) 10 min. Bez využití. Diváci: 3878.

PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Na první gól se v moravském derby čekalo až do 28. minuty, kdy se v přesilové hře prosadil domácí obránce Galvas. Oceláři odpověděli vyrovnávací trefou Tomase, jenže ještě do druhé přestávky vrátil Beranům těsné vedení Linhart. Domácí se dostali do herní pohody, kterou v pojišťující třetí branku přetavil Důras. Třinecký Peterek už stačil pouze korigovat na konečných 2:3.

Branky a nahrávky: 28. Galvas (Švrček, Důras), 37. Linhart (Záhorovský, Leška), 53. Důras (Kristek) - 36. Tomas (M. Růžička, Polanský), 57. Peterek (D. Květoň, Pospíšil). Rozhodčí: Minář, Pešina - Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:5, navíc Balaštík a Balán (oba Zlín) oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4545.

V předehrávaném utkání porazil Liberec Karlovy Vary 3:1.

Tomáš Lörincz, Aleš Procházka, Metoděj Novák, Ivan Quirenz, Pavel Petr, Robert Štach, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít