Kometa ukončila sérii porážek, Liberec vyhrál v Litvínově po nájezdech

Trenér Komety Brno Alois Hadamczik si může oddechnout. Jeho tým ve 41. kole hokejové extraligy zabral, porazil Vítkovice a po pěti zápasech slaví bodový zisk. V čele tabulky zůstává Liberec, který veze dva body z Litvínova.

Útočník Komety Martin Dočekal (čelem) se raduje z gólu

Útočník Komety Martin Dočekal (čelem) se raduje z gólu | Zdroj: ČTK

V Brně se utkaly týmy s mizernou aktuální formou, ale zatímco Vítkovice posbíraly z posledních čtyř zápasů aspoň tři body, na kontě Komety zářila v kolonce bodů z posledních pěti kol nula.

O zlomu ve prospěch Jihomoravanů rozhodla druhá třetina a čtyři góly domácích. Šťastně, odrazem o záda brankáře, se prosadil Jan Hruška. Okolo poloviny zápasu navýšili vedení Dočekal, Špirko a svým druhým gólem Hruška. 4 minuty před koncem hostující Hovorka pouze snižoval na 2:5 z pohledu Vítkovic.

Litvínovská Verva prohrávala ještě 35 vteřin před koncem s vedoucím Libercem 1:2, pak ale Robin Hanzl při hře bez brankáře natřikrát dotlačil puk do branky i s obráncem Ševcem a vyrovnal.

Bílí Tygři ale první letošní porážku od Litvínova nepřipustili. V samostatných nájezdech se zaskvěl brankář Ján Lašák a Martin Petrásek, který jediným proměněným nájezdem rozhodl o výhře Liberce 3:2.

Plzeňští Indiáni protrhli domácí střeleckou smůlu v zápase proti trápícím se Pardubicím a připravili tak Východočechům šestou prohru z posledních osmi zápasů. Tři body za vítězství 4:1 posunuly Plzeň na třetí místo v tabulce.

Za Plzeň se propadl Hradec Králové, který musel výhru nad Olomoucí zachraňovat v samostatných nájezdech. Mountfield sice v základní hrací době dvakrát vedl, byli to ale právě domácí, kteří museli v závěru dotahovat. Na 3:3 se povedlo v 56. minutě vyrovnat Frühaufovi a Jaroslav Bednář v páté sérii nájezdů rozhodl, že o bod víc získají domácí.

O vítězství třineckých Ocelářů 2:0 nad karlovarskou Energií rozhodl Martin Adamský, který ve 40. a 45. minutě střelami do horní části branky využil práce spoluhráče Jiřího Polanského.

Fanoušky aktuálního vicemistra bude po zápasu zajímat stav Jána Sýkory, který po souboji u mantinelu opustil hrací plochu na nosítkách.

Chomutovští Piráti prohráli osmé venkovní utkání za sebou, tentokrát v Mladé Boleslavi 2:5. Propásli tak příležitost dotáhnout se na svého soupeře na jediný bod. Na úvodní branku Piráta Valacha zareagovali ještě do desáté minuty Hyka s Musilem.

Rozhodující góly dali po změně stran Lenc a Trončinský. Radan Lenc se podruhé trefil 11 sekund před koncem zápasu.

41. kolo hokejové extraligy:
HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 40. Adamský (Polanský, Hrubec), 44. Adamský (Polanský, Marek Růžička). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:3, navíc Baránek (Karlovy Vary) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4644.

BK Mladá Boleslav - Piráti Chomutov 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Hyka (Musil, Lenc), 10. Musil (Trončinský, Jarůšek), 27. Lenc (Hyka), 36. Trončinský (Bárta), 60. Lenc (Voráček) - 3. Valach (Červenka, Skinner), 45. V. Růžička ml. (Sklenář, Ölvecký). Rozhodčí: Hribik, Polák - Ondráček, Skopal. Vyloučení: 5:1. Využití: 1:1. Diváci: 3569.

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 18. M. Beran (Kracík, Lev), 28. Johnson (Kratěna, Kadlec), 50. T. Svoboda (Hrňa), 60. Kratěna - 39. Redenbach (Štajnoch). Rozhodčí: Hejduk, Hrubý - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 9:6, navíc Lev (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 4298.

HC Verva Litvínov - Bílí Tygři Liberec 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 26. T. Pavelka (Gula, Hübl), 60. R. Hanzl (Gerhát) - 7. Radivojevič (Bulíř, Mojžíš), 48. Krenželok (Birner), rozhodující sam. nájezd Řepík. Rozhodčí: Fraňo, Úlehla - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 6:7, navíc Frolo - J. Vlach oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4535.

HC Kometa Brno - HC Vítkovice Steel 5:2 (1:1, 4:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Vondráček (Kuboš, Špirko), 21. J. Hruška (Ton, Burian), 28. Dočekal (Vondráček, Koreis), 29. Špirko (J. Káňa II, V. Němec), 33. J. Hruška (Ton, T. Kaberle) - 14. Balán (Štencel, Vandas), 56. Hovorka (Štencel). Rozhodčí: Pešina, R. Svoboda - Bláha, Špůr. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 7564.

Mountfield Hradec Králové - HC Olomouc 4:3 po sam. nájezdech (2:2, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Dej (Čáp, Bednář), 7. Bednář (Kukumberg), 56. Frühauf (Ihnacak, Courchaine), rozhodující nájezd Bednář - 5. Ondrušek, 7. T. Mikúš (Skladaný), 33. Pekr. Rozhodčí: Souček, Šindler - L. Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 5184.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít